Pięć kilometrów do bomby. Rowerem przez Afrykę. Spotkanie z autorami książki!

Pięć kilometrów do bomby. Rowerem przez Afrykę. Spotkanie z autorami książki!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na nie lada wydarzenie, czyli spotkanie autorskie z Elżbietą Wiejaczką i Tomaszem Budziochem oraz promocję ich książki „Pięć kilometrów do bomby. Rowerem przez Afrykę”.

Spotkanie zaplanowano na czwartek 24 maja o godz. 18 w sali Pod Sową mieszczącej się w MBP w Gorlicach. Imprezę poprowadzi Wojciech Patrzyk.

W trakcie wydarzenia będzie można nabyć książki autorów opatrzone autorską dedykacją.

Pięć kilometrów do bomby. Rowerem przez Afrykę” to książka o podróży ślubnej spędzonej w pięciomiesięcznej wyprawie rowerowej przez Czarny Ląd. Nie brak tam niezwykłych przygód.

Elżbieta Wiejaczka — gorliczanka, rocznik 1982. Liderka wypraw (głównie afrykańskich), dziennikarz obywatelski (w 2012 r. otrzymała tytuł Dziennikarz Obywatelski 2011). Jechała stopem przez Saharę, pracowała jako wolontariuszka w Kenii, weszła na Ras Dashen, Jebel Toubkal, Margheritę, wielokrotnie na Kilimandżaro. Przebywając w Afryce, wolne chwile spędza u Masajów. Skończyła biologię i filozofię, obecnie studiuje etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tomasz Budzioch — gorliczanin, rocznik 1974. Alpinista przemysłowy, technik naprawy śmigieł turbin wiatrowych, miłośnik Azji i jazdy na rowerze. Odwiedził Nepal, Iran, Afganistan, Pakistan, Kirgistan, Chiny, wielokrotnie Indie. Kilka miesięcy pracował jako wolontariusz w Kalkucie. W 2010 r. odbył samotną, rowerową podróż przez Himalaje indyjskie, pokonując ponad 3000 km. Studiował geografię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fotografuje, uprawia skitouring, hobbystycznie zajmuje się stolarką.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: MPB Gorlice; UM Gorlice

Fot. Muza.com.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.