Pewne zwycięstwo sądeckich młodziczek

Zespół młodziczek U-13 UKS Żak Nowy Sącz zajmujący trzecie miejsce w tabeli bez problemów wysoko pokonał rywalki z Bochni MOSiR II.

Liga młodziczek U-13
VIII kolejka
UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR II Bochnia 71:35 (19:13, 8:0, 18:11, 26:11)
Sędziowali: Adam Ozga oraz Sabona Kosakowska.
UKS Żak: Klimek 20, Tokarczyk 14, Zagzda 8, Szczygieł 6, Dzibanowska 6, Bania 4, Mróz 4, Olchawa 4, Serafin 3, Chowaniec 2, Pawlik, Kurzydło.
MOSiR II: A. Jacak 12, K. Jacak 12, Możdżeń 6, Zagata 4, Dzieża 1.
Faworytem spotkania były sądeczanki, które już w pierwszej kwarcie pokazały, że koszykarki z Bochni na niewiele mogą liczyć w Nowym Sączu. Skuteczną grą popisywały sie Zegzda, Klimek i Dziubanowska. Druga część spotkania to bardzo dobra gra w obronie drużyny UKS Żak, dość powiedzieć, ale rywalki nie zdobyły ani jednego punktu. Do przerwy sądeczanki prowadziły 27:13. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Podopieczne Dawida Kopca grały szybko i skutecznie pod koszami wysoko pokonując rywali z Bochni.
Było to szóste ligowe zwycięstwo UKS Żak przy dwóch porażkach. Dzięki kompletowi punktów sądeczanki umocniły się na trzecim miejscu w tabeli, mając tylko jeden straty do wicelidera Wisły Kraków.