Pewna wygrana sądeczanek

W lidze juniorek sądeckie zespoły rozegrały kolejne mecze. Drużyna UKS Olimpia pewnie na swoim parkiecie pokonała tarnowianki, natomiast UKS Dwójka doznała na wyjeździe porażki z Kusym Kraków.

Liga juniorek
UKS Olimpia Nowy Sącz – MKS PM MPEC Tarnów 32:22 (14:11)
Sędziowali: Wiktor Suchodolski i Adam Należny.

UKS Olimpia: Wolanin: Złocka 17, Baran 7, Koral 2, Poniewierska 2, Łatka 2, Bydłoń 1, Studencka 1, Kumor, Nowak, Pacholarz, Pałac, Sokołowska.
MKS PM MPEC: Pazdro 11, Kucajda 4, Stach 2, Rataj 2, Dębowska 1, Brożek 1, Leśniak 1.
Mimo wysokiego wyniki mecz nie był wcale łatwy dla sądeczanek. Pierwsza połowa to gol za gol. Po 10 minutach gry było 6:4 dla Olimpii, ale po kwadranasie wyświetlił się remis 8:8. Dopiero na 5 minut przed końcem pierwszej połowy, po szybkich akcjach i celnych rzutach Złockiej wypracowały większą przewagę prowadząc 13:9. Rywalki poderwały się do walki wykorzystując błędy w ataku Olimpii odrobiły nieco straty i na 120 sekund przed przerwą było już tylko 13:11. Chwilę później Złocka wykorzystała rzut karny doprowadzając do wyniku 14:11. Po zmianie stron oraz uwagach trenerki UKS Olimpii Doroty Olszewskiej olimpijki zagrały znacznie szybciej I skuteczniej. Po 35 minutach gry sądeczanki prowadziły 19:13 utrzymując wysoką przewagę do końca meczu.
Była to druga wygrana Olimpii w lidze, na sześć rozegranych spotkań. Komplet punktów spowodował, że drużyna zajmuje 4 miejsce w tabeli, którą zamyka UKS Dwójka.