Paszyn: wypadek. Trzy osoby dorosłe i dziecko w szpitalu

Wczoraj w Paszynie (gmina Chełmiec) zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe: Toyota Yaris oraz Peugeot 206. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 13. Wszyscy jego uczestnicy trafili do szpitala.

wsb3

Pojazdami podróżowały cztery osoby, w tym dziecko.

Kiedy na miejsce przybyli strażacy, był już tam patrol policji oraz karetka pogotowia ratunkowego. Wszyscy poszkodowani opuścili uszkodzone samochody i znajdowali się pod opieką ratowników medycznych. Później zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Sączu.

Oba zniszczone pojazdy znajdowały  się na jezdni  i całkowicie blokowały ruch. Strażacy z Nowego Sącza i Paszyna zabezpieczyli miejsce i zamknęli drogę. Odłączono klemy akumulatorów i na prośbę policji przemieszczono Toyotę na pas jezdni w kierunku Grybowa, aby ruch mógł odbywać się wahadłowo. Po zakończeniu czynności policyjnych samochód został zabrany przez pomoc drogową, a Peugeot usunięty na pobocze za pomocą pojazdu strażaków z Paszyna.

- Kolejne działania polegały na posypaniu sorbentem rozlanych płynów, usunięciu pozostałości pokolizyjnych, spłukaniu jezdni prądem wody oraz całkowitym udrożnieniu drogi. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Paszyn w celu zabezpieczenia samochodu Peugeot 206 do czasu usunięcia z pobocza przez pomoc drogową - informują sądeccy strażacy.

fot. PSP Nowy Sącz

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.