Parking pod Panoramą gotowy i bezpłatny dla właścicieli aut z rejestracją KN [ZDJĘCIA]

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy posiadają auto z rejestracją rozpoczynająca się od liter KN: od dziś, przez 90 minut będą mogli bezpłatnie pozostawić swoje samochody na 86 nowych miejscach parkingowych, które powstały w miejscu dawnego parkingu pod Panoramą. Pozostali również będą mogli korzystać z parkingu, ale po uiszczeniu opłaty w wysokości 3,20 zł z godzinę postoju. 

-Nowy Sącz zmienia się i tak będzie przez najbliższe lata. Tak obiecywałem i słowa dotrzymam. Wszyscy pamiętamy jak wyglądał ten parking przez wiele lat. Skończyliśmy z hasłem: "nie da się". Darmowy przez 90 minut parking jest ukłonem w kierunku osób, które płacą w Nowym Sączu podatki, bo został wybudowany za ich pieniądze i głównie im ma służyć. 

Jak wyjaśnił prezydent, ograniczenie czasowe wprowadzono po to, aby zapobiegać pozostawianiu samochodów na całe dnie przez osoby pracujące w centrum. W ten sposób miasto chce wymusić rotację na parkingu.

Do 1 września darmowy - 90 minutowy bilet będą przy wjeździe wystawiać parkingowi. Po przekroczeniu czasu zostanie naliczona stawka za kolejną godzinę parkowania. Po 1 września opłaty za postój będą uiszczane za pomocą parkomatu.

-Parkomat ten będzie zaprogramowany tak, aby po wpisaniu numeru rejestracyjnego na klawiaturze wydawać darmowe bilety. Za każdą kolejną godzinę oraz za każdą godzinę dla osób z inną rejestracją niż KN opłata wynosić będzie 3 złote i 20 groszy. 

Prezydent zapowiedział również, że parking będzie skomunikowany bezpośrednio ze ścieżką Euro Velo i stanie się to przed 7 września.

Czytaj też:

Komunikat naczelnika sądeckiej "skarbówki": od sierpnia 188 tysięcy Małopolan nie zapłaci podatku

TRADYCJATEXT

11 comments

  1. Zdystansowany 14 Sierpień, 2019 at 13:18 Odpowiedz

    czyli idziemy wzorem pazernych górali z Zakopanego ? parking ma być połączony z EuroVelo i goście spoza Sącza, którzy będą przyjeżdżać z rowerami by skorzystać z tras będą odstraszani cenami parkingów ???

  2. Zdystansowany 14 Sierpień, 2019 at 13:43 Odpowiedz

    poza tym będą narzekać mieszkańcy Chełmca, który dawno powinien być przyłączony do NS, bo wielu sądeczan tam wybudowało domy…

Wypowiedz się w tej sprawie