Parking pod Panoramą gotowy i bezpłatny dla właścicieli aut z rejestracją KN [ZDJĘCIA]

Parking pod Panoramą gotowy i bezpłatny dla właścicieli aut z rejestracją KN [ZDJĘCIA]

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy posiadają auto z rejestracją rozpoczynająca się od liter KN: od dziś, przez 90 minut będą mogli bezpłatnie pozostawić swoje samochody na 86 nowych miejscach parkingowych, które powstały w miejscu dawnego parkingu pod Panoramą. Pozostali również będą mogli korzystać z parkingu, ale po uiszczeniu opłaty w wysokości 3,20 zł z godzinę postoju. 

-Nowy Sącz zmienia się i tak będzie przez najbliższe lata. Tak obiecywałem i słowa dotrzymam. Wszyscy pamiętamy jak wyglądał ten parking przez wiele lat. Skończyliśmy z hasłem: „nie da się”. Darmowy przez 90 minut parking jest ukłonem w kierunku osób, które płacą w Nowym Sączu podatki, bo został wybudowany za ich pieniądze i głównie im ma służyć. 

Jak wyjaśnił prezydent, ograniczenie czasowe wprowadzono po to, aby zapobiegać pozostawianiu samochodów na całe dnie przez osoby pracujące w centrum. W ten sposób miasto chce wymusić rotację na parkingu.

Do 1 września darmowy – 90 minutowy bilet będą przy wjeździe wystawiać parkingowi. Po przekroczeniu czasu zostanie naliczona stawka za kolejną godzinę parkowania. Po 1 września opłaty za postój będą uiszczane za pomocą parkomatu.

-Parkomat ten będzie zaprogramowany tak, aby po wpisaniu numeru rejestracyjnego na klawiaturze wydawać darmowe bilety. Za każdą kolejną godzinę oraz za każdą godzinę dla osób z inną rejestracją niż KN opłata wynosić będzie 3 złote i 20 groszy. 

Prezydent zapowiedział również, że parking będzie skomunikowany bezpośrednio ze ścieżką Euro Velo i stanie się to przed 7 września.

Czytaj też:

Komunikat naczelnika sądeckiej „skarbówki”: od sierpnia 188 tysięcy Małopolan nie zapłaci podatku

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama