Młodzież z Nowego Sącza nagrała piosenkę, która ostrzega przed katastrofą…

Są młodzi, zdeterminowani i chcą zawalczyć o los Ziemi. Aktywiści sądeckiego oddziału Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nagrali piosenkę. Muzykę i tekst do piosenki napisali członkowie punkowego zespołu Chałtcore. Mocny przekaz daje do myślenia…

Działalność MSK w Nowym Sączu zapoczątkował Mikołaj Gumulski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Biorąc udział w organizowanym w Krakowie strajku postanowił wykorzystać swoją wiedzę i w swoim mieście wraz z kolegami pokazać, że nie zgadza się, aby świat zginął przez  ignorancję polityków. Pierwszy protest zorganizowany we wrześniu ubiegłego roku  w Nowym Sączu zgromadził tłumy.

Swoje postulaty młodzi ludzie przedstawili władzom miasta. Jakiś czas później w dniu wielkich wyprzedaży w sklepach czyli Black Friday młodzi sądeczanie ponownie spotkali się pod Dębem Wolności na wspólnym proteście aby w ten sposób zwrócić uwagę na problem produkcji przemysłowej, która przyczynia się do emisji dużej ilości gazów cieplarnianych do atmosfery.

Teraz zrobili kolejny krok. Piosenka opatrzona tytułem “Martwa planeta” to wyraz protestu względem bierności polityków w obliczu zagrożenia katastrofą klimatyczną.

Poprzez muzykę chcieliśmy dotrzeć do jak największego grona osób i pokazać tym samym, że przyszłość leży w naszych rękach, i musimy o nią wspólnie zadbać, bo inaczej może ona nie nadejść- mówią.

Do utworu powstał również teledysk, w którym wykorzystano ujęcia z strajków w Nowym Sączu oraz migawki z nagrań w studio.

Zachęcamy Państwa do przesłuchania naszej piosenki, a może nawet udostępniania, co bardzo by nam pomogło w kwestii rozpowszechniania wiadomości jaką kierujemy do społeczeństwa – apelują  na swoim profilu Facebookowym działacze MSK

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.