Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów do Rankingu GLG!

Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów do Rankingu GLG!

GLG

Zostały ostatnie dni, by zgłosić kandydatów do tegorocznej edycji Rankingu Genialni Lokalni Genialni!

Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej jest inicjatywą społeczną, której celem jest doroczne wyróżnianie i promowanie związanych z Sądecczyzną artystów oraz twórców wybitnych współczesnych wydarzeń artystycznych, które miały miejsce w minionym roku i które zostały dostrzeżone oraz docenione w Polsce, a także poza nią.

Kandydatów do Rankingu można zgłaszać do 28 lutego br. drogą e-mailową na adres: [email protected] W treści e-maila należy podać imię i nazwisko kandydata lub kandydatki oraz krótkie (do 1000 znaków) uzasadnienie osiągnięć w roku 2021.

Można też skorzystać z poniższego formularza

Formularz zgłoszeniowy do Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej:

  Zakres tematyczny Rankingu obejmuje dokonania artystyczne oraz wydarzenia, zarówno jednostkowe, jak i cykliczne w następujących dziedzinach: muzyka, teatr, taniec, film, literatura, sztuki wizualne i performatywne, architektura, moda i wzornictwo oraz sektory kreatywne, w tym nowe media, multimedia i gry video, inne pokrewne z wcześniej wymienionymi i interdyscyplinarne.

  Laureatki pierwszego miejsca w dotychczasowych edycjach Rankingu GLG:

  I edycja
  Joanna Kulig – pochodząca z Muszynki aktorka filmowa i teatralna. Zagrała m.in. w filmach: „Kler”, „7 uczuć”, „Niewinne”, „Disco Polo”, „Sponsoring”. Za grę w tym ostatnim otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej podczas 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012 roku oraz Polską Nagrodę Filmową „Orzeł” w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Światową sławę przyniosła jej rola Zuli w nominowanym do Oscara filmie „Zimna wojna”, za który Europejska Akademia Filmowa uhonorowała ją nagrodą dla najlepszej europejskiej aktorki 2018 roku.

  II edycja
  Sylwia Olszyńska – śpiewaczka operowa (sopran liryczny) rodem z Nowego Sącza. Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej, laureatka wielu konkursów. Do najważniejszych jej angaży w sezonie 2019/2020 należą role Zelmy i Marietty w „Casanovie” L. Różyckiego w Filharmonii Narodowej, rola Sophie w „Werterze” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, rola Paminy w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta oraz rola tytułowa w premierowej produkcji „Rodelindy” w Polskiej Operze Królewskiej. W roku
  2019 kilkakrotnie koncertowała na Sądecczyźnie (Nowy Sącz, Krynica-Zdrój).

  III edycja
  Justyna Stasiek-Harabin – sądeczanka, absolwentka historii sztuki; pracuje w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Od sześciu lat prowadzi blog o sztuce „Minerva”, który miesięcznie czyta ok. 30–40 tysięcy unikalnych użytkowników. Jest to jeden z najpopularniejszych blogów o takiej tematyce w Polsce, na którym Justyna Stasiek-Harabin edukuje i opowiada o emocjach związanych z przeżywaniem sztuki.

   

  Przeczytaj też rozmowę z inicjatorem Rankingu GLG Ryszardem Krukiem:

  DTS 2022 02 17

   

  Share on twitter
  Share on facebook
  INNE POSTY
  Play Video about Ewa Novel

  Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

  Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

  Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

  Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

  Jubiler Sezam – majówka rabatów

  Temat dnia

  BIZNES MISJA

  Najczęściej wyświetlane

  Reklama

  Zapisz się na Newsletter

  i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

  Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.