Ostatni FMT z Panią Barbarą na bis. Obejrzyj najlepsze występy w DTS24!

Ostatni FMT z Panią Barbarą na bis. Obejrzyj najlepsze występy w DTS24!

Na jeden wyjątkowy wieczór do Nowego Sącza z całej Polski zjechali się absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego, którzy pierwsze kroki stawiali na scenie Festiwalu Młodych Talentów. Dziś wielu z nich podbija polską scenę muzyczną, teatralną i filmową. U nas możesz obejrzeć kilka występów oraz foto-relację z koncertu.

Przez 30 lat Barbara Porzucek spośród uczniów I LO łowiła największe talenty. Co roku w organizację festiwalu, któego była „szefową” angażowała się niemal cała szkoła i wiosną, na krótko przed maturami utalentowani licealiści prezentowali się na scenie przed kolegami. Zaszczepienie w młodych ludziach miłości do sztuki i sceny, ale również pomoc w szlifowaniu talentów sprzyjały późniejszym sukcesom artystycznym w dorosłym życiu. Efekt? Dziś możemy oglądać na ekranach kinowych, na scenach teatralnych i muzycznych wielu absolwentów „jedynki”. Są wśród nich Mateusz Bieryt, siostry Chapko, Estera Szczypuła, Katarzyna Ucherska…

Śpiew, taniec, kabaret, muzyka klasyczna, hip-hop, gra na instrumentach, recytacja – dla każdej dziedziny sztuki na festiwalu znalazło się miejsce. W ostatnim organizowanym przez Barbarę Porzucek koncercie Festiwalu Młodych Talentów wzięli udział absolwenci. Niektórzy opuścili mury „jedynki” kilka dekad temu… i na chwilę znów przenieśli się do czasów licealnych.

Koncert poprowadzili: Justyna Kuciel, Julia Kaczmarczyk, Martyna Kronenberger, Wojciech Pawłowski, Łukasz Juszczyk, Paweł Żółciński, Daniel  Gliński i Jakub Bulzak – także byli uczniowie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia foto i video relacji.

Czytaj też:

Barbara Porzucek po raz ostatni poprowadziła *Młode Talenty* na scenę

Share on twitter
Share on facebook