Ostatni FMT z Panią Barbarą na bis. Obejrzyj najlepsze występy w DTS24!

Na jeden wyjątkowy wieczór do Nowego Sącza z całej Polski zjechali się absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego, którzy pierwsze kroki stawiali na scenie Festiwalu Młodych Talentów. Dziś wielu z nich podbija polską scenę muzyczną, teatralną i filmową. U nas możesz obejrzeć kilka występów oraz foto-relację z koncertu.

dts

Przez 30 lat Barbara Porzucek spośród uczniów I LO łowiła największe talenty. Co roku w organizację festiwalu, któego była "szefową" angażowała się niemal cała szkoła i wiosną, na krótko przed maturami utalentowani licealiści prezentowali się na scenie przed kolegami. Zaszczepienie w młodych ludziach miłości do sztuki i sceny, ale również pomoc w szlifowaniu talentów sprzyjały późniejszym sukcesom artystycznym w dorosłym życiu. Efekt? Dziś możemy oglądać na ekranach kinowych, na scenach teatralnych i muzycznych wielu absolwentów "jedynki". Są wśród nich Mateusz Bieryt, siostry Chapko, Estera Szczypuła, Katarzyna Ucherska...

Śpiew, taniec, kabaret, muzyka klasyczna, hip-hop, gra na instrumentach, recytacja - dla każdej dziedziny sztuki na festiwalu znalazło się miejsce. W ostatnim organizowanym przez Barbarę Porzucek koncercie Festiwalu Młodych Talentów wzięli udział absolwenci. Niektórzy opuścili mury "jedynki" kilka dekad temu... i na chwilę znów przenieśli się do czasów licealnych.

Koncert poprowadzili: Justyna Kuciel, Julia Kaczmarczyk, Martyna Kronenberger, Wojciech Pawłowski, Łukasz Juszczyk, Paweł Żółciński, Daniel  Gliński i Jakub Bulzak - także byli uczniowie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia foto i video relacji.

Czytaj też:

Barbara Porzucek po raz ostatni poprowadziła *Młode Talenty* na scenę

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.