Osiedle Kochanowskiego: są nowe kosze i ławki, będą nowe drzewa i stojaki na rowery!

Osiedle Kochanowskiego: są nowe kosze i ławki, będą nowe drzewa i stojaki na rowery!

Z nowych dziesięciu koszy na śmieci i pięciu ławek ozdobionych czerwonymi serduszkami można korzystać w różnych zakątkach osiedla Kochanowskiego. Zarząd osiedla, w ramach akcji  pod hasłem: „urządzamy nasze otoczenie” postarał się o elementy małej architektury, które będą służyć mieszkańcom. W akcję zaangażowani byli nie tylko jej organizatorzy, ale także darczyńcy i dzieciaki z osiedla. To one właśnie zaproponowały, aby kosze i ławki ozdabiały piękne czerwone serca.

W kwietniu podczas spotkania zarządu doszliśmy do wniosku, że na naszym osiedlu brakuje drobnej architektury. Dziś możemy zaprezentować pierwsze owoce naszej pracy. Te ławki i kosze udało się zdobyć dzięki pomocy darczyńców – mówił Krzysztof Ziaja, radny miejski i przewodniczący zarządu osiedla Kochanowskiego.

Kosze zostały ustawione przy ulicach: Żywieckiej, Barskiej, Hallera, Lwowskiej, Paderewskiego, Kołłątaja, Kochanowskiego i Tuwima. Od 15 września w siedzibie zarządu osiedla trwa również akcja zbiórki podręczników do języka polskiego i historii dla polskich dzieci mieszkających za wschodnią granicą Polski.

-Akcja potrwa do 15 października. Do tej pory udało się nam zebrać około 350 podręczników.Wszystkich, którzy zdecydują się podarować podręczniki zapraszamy do siedziby zarządu osiedla przy ul. Lwowskiej 27 w każdy czwartek od 17- 18- informuje Iwona Rzepka-Wróbel, członek zarządu osiedla.

W najbliższym czasie zaplanowano ponadto akcję związaną z obchodzonym październiku Międzynarodowym Dniem Mediacji. W siedzibie zarządu osiedla dyżurować będą mediatorzy Beskidzkiego Centrum Mediacji.

-W każdy czwartek od 17-18 będzie można przyjść, porozmawiać z mediatorem, zapytać o to, jakie są możliwości rozwiązywania sporów. Doświadczenie poprzednich dwóch lat pokazało, że sporo osób było zainteresowanych tą inicjatywą. Chodziło głównie o spory sąsiedzkie i rodzinne. Pomoc będzie udzielana oczywiście nieodpłatnie – mówił Andrzej Brzeziński, członek zarządu osiedla.

Na osiedlu Kochanowskiego w tym miesiącu zostanie posadzonych również około 200  drzew i krzewów. O tym, gdzie powinny się pojawić, mieszkańcy mogą informować zarząd osiedla. Pojawi się również dziesięć stojaków na rowery.

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama