Oni nie żałowali krwi. Ty też nie żałuj!

Oni nie żałowali krwi. Ty też nie żałuj!

1 marca w całej Polsce oddawaliśmy hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy w obronie kraju przelali wiele krwi. W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych sądeccy strażacy organizują akcję pod hasłem: „spoKREWnieni służbą”. 

Krew będzie można oddawać w najbliższą środę  7 marca 2018 w godz. 8. do 13. w budynku Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu przy ul. Witosa 69. W akcji mogą wziąć udział nie tylko strażacy zawodowi, druhowie OSP i  służby mundurowe, ale również lokalna społeczność, której na sercu leży pomoc potrzebującym.

Krew można oddawać także od 1 do 31 marca w Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9A w Nowym Sączu od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 13.00.

Akcję honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Dlaczego warto przyłączyć się do akcji?

Krew podawana jest pacjentom w stanach zagrożenia życia i stanowi lekarstwo, którego niczym nie da się zastąpić. Pomimo ogromnego postępu w dziedzinie medycyny i powszechności bardzo skomplikowanych zabiegów, bez krwi żadna z tych skomplikowanych terapii nie byłaby możliwa do przeprowadzenia.

Jedynym producentem krwi jest zdrowy człowiek, który z dobroci serca chce podarować ją innym ludziom.

Reklama