„Ongaku trzy kamienie”- niezwykły spektakl w Sokole. Dla wszystkich! Również dla niewidomych i niesłyszących

„Ongaku trzy kamienie”- niezwykły spektakl w Sokole. Dla wszystkich! Również dla niewidomych i niesłyszących

6 października w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się niezwykły spektakl, realizowany we współpracy z Operą Krakowską. „Onganku trzy kamienie” to muzyczna opowieść o nastoletnim Janku, który stracił mamę, a z tatą trudno mu znaleźć nić porozumienia. W wyobraźni chłopak tworzy tytułową krainę – Ongaku i pochodzącą z niej wojowniczkę Merodi. Merodi wprowadza go w świat tajemnic, poszukiwania odwagi i otwartości…

Spektakl utrzymany jest w konwencji fantasy, a dedykowany głównie dzieciom i młodzieży, jednak również dorośli wyniosą z niego ważne przemyślenia…  Jest jeszcze jedna wyjątkowa wiadomość, która – mamy nadzieję – będzie coraz częściej towarzyszyć zapowiedziom wydarzeń kulturalnych: przedstawienie jest tłumaczone na Polski Język Migowy oraz prezentowane z audiodeskrypcją.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza dzieci wraz z opiekunami.

Spektakl obejrzymy 6 października o godz. 12.00 w Sali im. Romana Sichrawy MCK SOKÓŁ.

Bilety w sprzedaży od  środy – 23 września online oraz w kasie Sokoła.

***

Uchylamy rąbka tajemnicy….

Rozpoczyna się podróż do trzech światów. Jak głosi legenda, znajdują się w nich trzy kamienie prawdy, dzięki którym zniszczona przez złego Waru kraina Ongaku na nowo odzyska równowagę. Te trzy światy są ze sobą połączone i stają się symbolem naszej tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i spojrzenia na otaczający świat z jego perspektywy.

W opowieści ważną rolę odgrywają drzwi – to one symbolizują brak zrozumienia i ścianę, jaką często budujemy w relacjach z drugim człowiekiem. Drzwi, które zatrzaskuje przed ojcem syn stają się murem odgradzającym go po stracie matki od świata realnego. Podczas swojej przygody uczy się otwierać drzwi do światów chaosu, ciszy i mroku, dzięki czemu poznaje siebie, swoją wrażliwość i umiejętności.

Spektakl ukazuje przygody, które otwierają drzwi do zrozumienia człowieka, komunikowania się i budowania więzi ojca z synem. Akcja, edukacja, muzyka i uwrażliwianie to przenikające się elementy, które prowadzą do finału z pozytywnym przesłaniem.”

 

fot. Ryszard Kornecki

 

 

 

Anna będzie żyć…

Reklama