Olszana. 55 strażaków walczyło z żywiołem [zdjęcia]

Olszana. 55 strażaków walczyło z żywiołem [zdjęcia]

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, do którego doszło wczoraj w miejscowości Olszana (gmina Podegrodzie). Płonęła drewniana stodoła. Z ogniem walczyło 55 strażaków z 10 zastępów z okolicznych OSP oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu.

Strażacy zostali zadysponowani do działań o godzinie 17:06 (28 grudnia). Gdy dotarli na miejsce, pożar obejmował już całą stodołę. W pobliżu znajdował się murowany budynek gospodarczy i dwa domy. Ogień zagrażał jednorodzinnemu budynkowi z instalacją fotowoltaiczną na dachu.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w obronie na zagrożony budynek oraz w natarciu na palący się budynek gospodarczy. Zbudowano zasilanie wodne z pobliskiego potoku. Oświetlono miejsce zdarzenia – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Po ugaszeniu pożaru ruszyły prace rozbiórkowe, w których pomogła koparka. Trzeba było przegrzebać i przelać wodą palącą się słomę i siano. Uszkodzona konstrukcja budynku została pocięta, przelana i ułożona w bezpiecznym miejscu.

Na koniec czterogodzinnych działań strażacy ponownie sprawdzili i przegrzebali pogorzelisko oraz skontrolowali kamerą termowizyjną sąsiednie budynki.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Berest. W saunie wybuchł pożar. Interweniowali strażacy

Share on twitter
Share on facebook