Nowy Sącz: miał przypilnować nastolatkom plecaków. Opróżnił je i uciekł

Nowy Sącz: miał przypilnować nastolatkom plecaków. Opróżnił je i uciekł

28-letni mężczyzna okradł dwie nastolatki. Dziewczęta zostawiły pod jego opieką plecaki, z których zabrał dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 2 tys. zł oraz portfel z dokumentami. Kilka godzin później został schwytany przez policyjnego ,wywiadowcę. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. 

– Kilka dni temu dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że dwie szesnastolatki zostały okradzione nad rzeką Kamienicą. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że dziewczyny zostawiły swoje plecaki na brzegu Kamienicy przy mężczyźnie, którego chwilę wcześniej poznały. Oddaliły się na moment, a gdy wróciły, zauważyły, że ich rozmówcy już nie ma, a z bagażu zniknęły dwa telefony komórkowe o łącznej wartości dwóch tysięcy złotych oraz portfel z dokumentami. Policjanci ustalili tożsamość złodzieja i podjęli czynności zmierzające do jego zatrzymania- informuje oficer prasowy KMP w Nowym Sączu, asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak.

Kilka godzin później, sądecki wywiadowca w czasie wolnym od służby, zauważył na skrzyżowaniu ulic Nadbrzeżnej i Krańcowej, że podejrzany jedzie na rowerze w kierunku ul. Lwowskiej. Od razu poinformował o tym dyżurnego sądeckiej jednostki i cały czas obserwował rowerzystę. Gdy po chwili na miejsce przyjechał patrol policji, mężczyzna oddalił się w głąb osiedla Armii Krajowej, więc wywiadowca natychmiast za nim podążył.

Pościg trwał krótko. Okazało się, że 28-latek miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił w ręce patrolu policji i usłyszał zarzuty. O jego losie zadecyduje sad.

Fot.ilustracyjne: pixabay

Reklama