Ojciec Tadeusz Rydzyk w Nowym Sączu: wojna szatana dokonuje się na różne sposoby

Ojciec Tadeusz Rydzyk w Nowym Sączu: wojna szatana dokonuje się na różne sposoby

odpust, Przemienienie Pańskie, Nowy Sącz, harmonogram odpustu, nabożeństw

Ojciec Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja uczestniczył w nabożeństwie związanym z odpustem ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Uroczystości trwają, jak co roku osiem dni – od niedzieli do niedzieli.

Do Sądeckiej Góry Tabor rokrocznie pielgrzymują tysiące turystów z całego regionu. Wierni gromadzą się na modlitwie i proszą o wysłuchanie ich intencji i potrzebne łaski. Tegoroczne uroczystości odpustowe rozpoczęły się 31 lipca wprowadzeniem do świątyni relikwii błogosławionych – kard. Stefana Wyszyńskiego i ks. Michała Sopoćki.

Poniedziałek (1 sierpnia) poświęcony był małżeństwom. Podczas każdej mszy świętej odnawiano przyrzeczenia małżeńskie. O godzinie 18.00 odbyło się spotkanie Rodziny Radia Maryja, w którym uczestniczył założyciel Radia Maryi i Telewizji Trwam, ojciec Tadeusz Rydzyk. Podczas nabożeństwa wygłosił kazanie, w którym przypomniał o 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mówił także o związkach jednopłciowych, o ,,ideologii” gender, którą przywołał w kontekście grzechu sodomskiego. Duchowny wspomniał także o ,,pułapce unijnej”, w której Polska się znajduje oraz przestrzegał przed zagrożeniami, które idą do Polski zarówno ze Wschodu, jak i Zachodu.

– (…)Ta wojna szatana – kłamcy i mordercy człowieka, jak od początku nazwał go Jezus, dokonuje się na różne sposoby. W naszych czasach jest ona również potężna i podstępna. Tak podstępna, że nie wszyscy zauważają i dają się ponieść. Idzie na nas ze Wschodu i Zachodu. Ze Wschodu zabijająca duszę i ciało, teraz jest już na Ukrainie i oby nie doszła do nas. Z Zachodu – idą siły zabijające naszą duszę (…) – mówił podczas kazania ojciec Tadeusz Rydzyk.

Na spotkanie Rodziny Radia Maryja przybyli wierni z różnych zakątków regionu – zarówno z Sądecczyzny, jak i z Limanowszczyzny. Widać było transparenty m.in.: z Limanowej, Jodłownika, czy Nawojowej.

,,(…)Ludzie wychodzili z placu. Podczas kazania wyszło chyba 1/5, a może nawet 1/4 osób. Nigdy takich pustek nie było podczas mszy świętej. A ile wyszło z samego kościoła, to tego widać nie było! Jeszcze trzeba było zapłacić za mszę (oczywiście nie daliśmy z żoną ani grosza), bo całą tacę zebrał sobie na utrzymanie swojej stacji radiowej, a o darach nie wspomnę. Dobrze że prezydent Ludomir Handzel nic mu nie dał, klasa światowa. Oczywiście nie obyło się o wychwalaniu obecnej władzy i poniżanie osób innej orientacji seksualnej i LGBT. A o błogosławieństwo i odnowy przyrzeczenia małżeństwa kompletnie (albo celowo) zapomniano. Msza odbyła się w kościele ( bo tak pewnie kazał), a nie jak zawsze na zewnątrz, żeby nie widział jak ludzie wychodzą z mszy!” – relacjonuje na Forum Mieszkańców Nowego Sącza jeden z uczestników mszy świętej.

Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego potrwa do najbliższej niedzieli – 7 sierpnia. Dzień wcześniej biskup Andrzej Jeż dokona uroczystego poświęcenia odnowionej Bazyliki św. Małgorzaty. Harmonogram nabożeństw na poszczególne dni znajduje się pod transmisją z poniedziałkowej mszy świętej.

odpust, Przemienienie Pańskie, Nowy Sącz, harmonogram odpustu, nabożeństw

Fot. Film TV Trwam

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.