Oficjalne stanowisko policji w sprawie przyczyny pożaru autobusów MPK

23 sierpnia około godziny 10. Nowy Sącz obiegła informacja o pożarze trzech autobusów komunikacji miejskiej, zaparkowanych na zajezdni przy ulicy Wyspiańskiego. W pierwszej kolejności ogniem zajął się jeden autobus, a potem dwa pojazdy zaparkowane obok. Ostatecznie wszystkie spaliły się niemal doszczętnie. Zniszczeniu uległy autobusy wraz z wyposażeniem, kamerą monitoringu oraz anteną wewnętrznego systemu odbierania danych. Straty oszacowano na ponad 100 tys. złotych. Co było przyczyną pożaru?

wsb3

Na miejscu zdarzenia oprócz strażaków, którzy prawie półtorej godziny walczyli z ogniem, pracowali również policjanci. Przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa, wykonali liczne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

– Ze zgromadzonego w tej sprawie materiału oraz opinii biegłego z zakresu pożarnictwa jednoznacznie wynika, że do pożaru doszło w wyniku sytuacji losowej – awarii elektrycznej wewnątrz jednego z autobusów i nie przyczyniły się do niego żadne osoby – poinformowała dzisiaj Aneta Izworska z Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Czytaj też:

Nowy Sącz: słup dymu nad miastem. Płonęły trzy autobusy MPK [ZDJĘCIA]

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]