Odszedł ks. Wiesław Kantor, misjonarz z Korzennej

Dzisiaj (5 maja) w domu pallotyńskim w Ząbkach zmarł ks. Wiesław Kantor SAC (Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego). Pochodzący z Korzennej misjonarz przez lata pracował w Demokratycznej Republice Konga, gdzie pełnił funkcje proboszcza, rektora wspólnoty i duszpasterza. Miał 64 lata. Rodzina i znajomi wspominać go będą jako zawsze uśmiechniętego i tryskającego humorem.

wsb3

Ks. Wiesław Kantor urodził się w 1956 roku. W 1982 wyjechał na misje. Od 1987 roku piastował funkcję proboszcza w parafii Rutshuru. Kilkanaście lat później miejscowość ta znalazła się w centrum konfliktu między rebeliantami, a wojskami rządowymi i stanowiła oazę dla większości organizacji humanitarnych.

W 2009 roku korzeński misjonarz został napadnięty na drodze z Ntamugenga do Rutshuru i postrzelony w brzuch i w nogi. Jego stan był poważny, ale na szczęście kule nie uszkodziły organów wewnętrznych. W trakcie ataku misjonarz zachował zimną krew. Mimo ran nadal prowadził samochód i dzięki temu wraz z trzema innymi misjonarzami uciekł napastnikom. Nie wiadomo, kim były strzelające osoby.

Ks. Wiesław Kantor chętnie odwiedzał swoją rodzinną miejscowość na Sądecczyźnie. Po powrocie z misji przebywał we wspólnocie pallotyńskiej w Ząbkach. Warto wspomnieć, że misjonarzem jest również jego brat – Stanisław.

Dziś poinformowano o śmierci ks. Wiesława, który od jakiegoś czasu zmagał się z chorobą.

,,Pomimo choroby, którą znosił cierpliwie, pomagał w pracy duszpasterskiej w parafii Świętej Trójcy. Znany ze swego poczucia humoru wnosił radość wszędzie tam, gdzie przebywał” – czytamy na profilu Pallotyński Sekretariat Misyjny – Warszawa na Facebooku.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 9 maja. Do wspólnej modlitwy dołączyć będzie można poprzez transmisje prowadzone przez Pallotyńską Telewizję Pallotti TV i Radio PALLOTTI.FM. Msza Święta Pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 12:00, a o 11:30 zostanie odmówiony różaniec w intencji zmarłego.

Transmisja w serwisie YouTube poniżej.

fot. Pallotyński Sekretariat Misyjny – Warszawa

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]