Odkryj Beskid Wyspowy! Akcja z mnóstwem turystycznych atrakcji i biciem rekordu w śpiewaniu [ZAPOWIEDŹ]

Odkryj Beskid Wyspowy! Akcja z mnóstwem turystycznych atrakcji i biciem rekordu w śpiewaniu [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami XV edycja akcji Odkryj Beskid Wyspowy! W tym roku uczestników czeka aż 18 rodzinnych wycieczek po Beskidzie Wyspowym, w ramach których poznają ten malowniczy zakątek Polski. Zaproszony do udziału niech czuje się każdy – najmłodszy uczestnik akcji miał zaledwie 2 tygodnie a najstarszy – 96 lat. Beskid Wyspowym można odkryć w każdym wieku i momencie życia.

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzesza w swoich strukturach aż 21 małopolskich gmin, które w corocznej akcji wraz z Towarzystwem Regionu Dobrzańskiego pragną przybliżyć mieszkańcom piękno Beskidu Wyspowego. Uroczysta inauguracja XV edycji odbędzie się 2 czerwca na Urbaniej Górze. Zapoczątkuje ona cykl niezwykłych 18 wycieczek rodzinnych po 102 wyspach Beskidu.

Z kolei 23 czerwca organizatorzy zapraszają na 140-lecie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, które połączone będzie z XII Galicyjskim Piknikiem Kolejowym na stacji PKP w Kasinie Wielkiej. Podczas tego wydarzenia odbędzie się również bicie światowego rekordu w śpiewaniu piosenki kolejowej wraz z konferencją ,,Tradycje i Nowoczesność – Podłęże – Piekiełko”.

,,W dziesięciu miejscowościach w czerwcu, lipcu i sierpniu odbędzie się XI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki prezentujący tradycje i kulturę grup etnicznych zamieszkujących w Beskidzie Wyspowym – Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan, Lachów i Krakowiaków” – zapraszają organizatorzy przedsięwzięcia.

Finał akcji będzie miał miejsce 14-15 września w Mszanie Dolnej na  XIII Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego ,,Beskidzka Podkówecka”.

Szczegóły odnośnie przebiegu trasy wycieczek znajdują się TUTAJ.

fot. Forum Gmin Beskidu Wyspowego

Czytaj też:

Tak świętowała Długoszowa Rodzina. Ulicami miasta przeszedł kolorowy orszak [ZDJĘCIA]

Reklama