Od trzech lat łapią piratów drogowych [FILM]

Od trzech lat łapią piratów drogowych [FILM]

W lipcu 2019 roku utworzono małopolską grupę „SPEED”. W ciągu trzech lat działalności policjanci ujawnili ponad 211 000 wykroczeń i blisko 1 100 przestępstw drogowych.

Nieetatowa grupa „SPEED” składa się z funkcjonariuszy z różnych jednostek małopolskiego garnizonu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci kierowani są m.in. tam, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków, a także w te rejony zgłaszane do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których mieszkańcy czują się najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa małopolskiego, jedną z dominujących przyczyn wypadków drogowych wciąż jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – przypominają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Trzylecie działalności to dobry pretekst do podsumowań. A statystyki są zatrważające: między 16 lipca 2019 roku a 30 czerwca bieżącego roku policjanci z małopolskiej grupy „SPEED” ujawnili w sumie 1 092 przestępstwa drogowe i aż 211 065 wykroczeń w ruchu drogowym. 157 000 z nich było związanych z nadmierną prędkością. Zatrzymano w tym czasie 4 741 praw jazdy, z czego 4 189 za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Co więcej, mundurowi zatrzymali też 7 366 dowodów rejestracyjnych (głównie ze względu ma zły stan techniczny pojazdu).

W ramach podsumowania ostatnich trzech lat przygotowano również film prezentujący wybrane wykroczenia i przestępstwa, ujawnione przez funkcjonariuszy z grupy „SPEED”. Materiał znajduje się poniżej.

fot.: archiwum dts24.pl
film: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie


Czytaj też:

Jechali do Częstochowy. Autokar skontrolowali inspektorzy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.