Wpadka tytoniowego chałupnika

17 kg liści tytoniu, 6 kg tytoniowej krajanki, 182 paczki gotowych papierosów oraz  przyrządy do produkcji wyrobów tytoniowych znaleźli grybowscy policjanci w domu 44 – letniego mężczyzny, który zorganizował sobie małą fabrykę wyrobów tytoniowych.

– Policjanci, realizując czynności operacyjne ustalili, że 44-letni mieszkaniec Grybowa nielegalnie wytwarza i rozprowadza wyprodukowane przez siebie papierosy – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli m.in. liście tytoniu i papierosy przeznaczone do sprzedaży. Przyrządy do produkcji wyrobów tytoniowych, mężczyzna przechowywał także w jednym z pustostanów znajdujących się na terenie miasta.

 44-latek przez trzy lata zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych bez wpisu do rejestru. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Źródło i fot. KM Policji w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.