Od poniedziałku otwarte przedszkola i żłobki

Od poniedziałku otwarte przedszkola i żłobki

Właśnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Poinformował on, że od najbliższego poniedziałku dzieci powrócą do żłobków i przedszkoli. Pozostałe obostrzenia – z wyjątkiem tych dotyczących hoteli – zostały przedłużone do 25 kwietnia. 

Od 19 kwietnia przedszkola i żłobki znów będą otwarte. Co więcej, od tego samego dnia pojawi się możliwość uczestniczenia dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Przy zachowaniu limitu 25 osób będzie można także uprawiać sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu.

Hotele natomiast pozostaną zamknięte do 3 maja włącznie, z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych czy też noclegów świadczonych w ramach niektórych podróży służbowych (np. żołnierzy, medyków i kierowców wykonujących transport drogowy). Te wyjątki mają zostać dokładnie opisane w rozporządzeniu.

Wszystkie pozostałe obostrzenia – m.in. te dotyczące handlu, edukacji, miejsc kultu religijnego, salonów fryzjerskich i kosmetycznych czy kultury, pozostają bez zmian do niedzieli 25 kwietnia.

fot. zrzut ekranu z transmisji konferencji prasowej

Share on twitter
Share on facebook