Od jutra nowe „żółte” i „czerwone” strefy. Wśród nich m.in. Limanowszczyzna

Jak poinformował na swoim Twitterze wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, od jutra zaktualizowana będzie lista powiatów, które znajdują się w tzw. żółtej i czerwonej strefie.

Według mapy, którą opublikował Janusz Cieszyński na portalu społecznościowym, Nowy Sącz oraz powiat nowosądecki nadal pozostaną w czerwonej strefie. Do żółtej strefy dołączy natomiast m.in. powiat limanowski, a także sąsiadujący z naszym regionem – powiat nowotarski.

Przypominamy – czerwona strefa to ta, w której obostrzenia są najbardziej restrykcyjne. Obowiązkowe jest noszenie maseczki w przestrzeni publicznej, z transportu zbiorowego może korzystać ograniczona liczba osób, a w weselach i innych imprezach oraz spotkaniach może uczestniczyć maksymalnie 50 osób (z wyłączeniem obsługi). Ograniczona jest także liczba osób, które mogą przebywać w kościołach.

W żółtej strefie w przyjęciach weselnych może uczestniczyć maksymalnie 100 osób, natomiast wydarzenia kulturalne można organizować, ale jedynie dla mocno ograniczonej liczby osób.

Szczegółowe porównanie ograniczeń, nałożonych na żółte i czerwone strefy, znajduje się na rządowej stronie internetowej, dotyczącej koronawirusa (TUTAJ).

fot. oficjalny profil Janusza Cieszyńskiego na Twitterze

 

Wesele w Nawojowej było naprawdę kozackie!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.