Obwody liczą głosy, a my liczymy obwody

Trwa liczenie głosów oddanych w wyborach samorządowych. Na pełen napięcia czas oczekiwania na wyniki, przygotowaliśmy dla Was kilka liczb związanych z obwodami w naszym regionie.

Renault2

Czy wiedzieliście, że w Nowym Sączu są aż 53 obwody głosowania? 47 z nich to tak zwane ,,obwody stałe", 3 znajdują się w domach pomocy społecznej, 2 w szpitalach, a 1 w zakładzie karnym. Okazuje się, że nie każda z lokalizacji obwodowych komisji wyborczych w naszym mieście jest dostępna dla osób niepełnosprawnych - aż 31 obwodów nie jest.

Jeśli chodzi o powiat nowosądecki, to znajdują się w nim w sumie 173 obwody. Najwięcej jest w gminie Chełmiec, bo aż 27, a najmniej w gminie Rytro - 2. W pozostałych gminach odpowiednio: Krynica Zdrój - 18, Grybów, Stary Sącz - 15, Muszyna - 14, Podegrodzie - 13, Łącko - 12, Korzenna - 9, Kamionka Wielka, Nawojowa, Piwniczna-Zdrój, Łososina Dolna - 8, Gródek nad Dunajcem - 7, Łabowa - 5, miasto Grybów - 4.

Dla porównania: powiat limanowski posiada 104 obwody, a gorlicki 92, z czego w samej Limanowej - 14, a w Gorlicach - 22.

Wciąż spływają do nas wyniki głosowania z poszczególnych nowosądeckich komisji. Jak widać, obwodów w naszym mieście jest całkiem sporo, dlatego cały proces trwa. Końcowa frekwencja wyborców wynosiła 55.40%. Sytuację można śledzić na bieżąco TUTAJ.Dla porównania: powiat limanowski posiada 104 obwody, a gorlicki 92, z czego w samej Limanowej - 14, a w Gorlicach - 22.

fot. ilustr. pixabay

Na wyborczym podium Mularczyk, Handzel, Głuc

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.