Obraz niedzieli. Blisko 100 interwencji w związku ze szkodami, które wyrządził wiatr (zdjęcia)

Obraz niedzieli. Blisko 100 interwencji w związku ze szkodami, które wyrządził wiatr (zdjęcia)

Wiatr, zniszczenia, Nowy Sącz, Gorlice, żywioł, PSP

Panujące dziś w naszym regionie warunki atmosferyczne mocno dały się we znaki. W powiatach nowosądeckim, gorlickim i limanowskim doszło do blisko stu incydentów bezpośrednio związanych z porywistym wiatrem. Dziś przed południem raportowaliśmy zdarzenia na bieżąco. Tylko przed godziną 12:00 Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu odnotowała jedenaście zgłoszeń. Z kolei oficer prasowy gorlickiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował o dziewięciu zdarzeniach. W dalszej części dnia liczba interwencji znacznie wzrosła.

W samym Nowym Sączu do momentu publikacji tego materiału (stan na godz. 19:00) Państwowa Straż Pożarna odebrała blisko dwadzieścia alarmów, co potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny.

– Wszystkie interwencje miały związek z silnym wiatrem, który czynił szkody. Nasz ostatni wyjazd miał miejsce do Kamionki Wielkiej. W Nowym Sączu strażacy zostali zadysponowani na ulicę Myśliwską oraz Librantowską. Wezwania dotyczyły też Grybowa, Moszczenicy Wyżnej, Kamiannej, Czaczowa, Polnej, Siennej, Barnowca, Nawojowej, Myślca, Uhrynia, Popowic, Barcic oraz Łazów Biegonickich. Do niektórych z tych miejscowości trzeba było udać się dwa razy – mówi dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz w rozmowie z portalem DTS24.

Wiatr czynił różnorodne szkody. Jego siła sprawiała, że drzewa blokowały drogi. Zerwaniu ulegały linie energetyczne i telekomunikacyjne. Zostały też uszkodzone dachy domów a w jednym przypadku żywioł przewrócił halę namiotową. W powiecie gorlickim pracowało dziś 187 strażaków, co potwierdza w rozmowie naszą redakcją oficer prasowy mł. bryg. Dariusz Surmacz z Państwowej Straży Pożarnej Gorlice.

– 32 zastępy brały udział w dzisiejszych interwencjach. Łącznie 187 strażaków. W pięciu przypadkach zostały uszkodzone dachy w budynkach mieszkalnych z kolei w trzech przypadkach były to dachy w budynkach gospodarczych. Odnotowaliśmy także trzy uszkodzenia lin energetycznych, cztery uszkodzenia lin telekomunikacyjnych oraz dziesięć powalonych przez wiatr drzew, które blokowały drogi – informuje mł. bryg. Dariusz Surmacz z PSP Gorlice.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ PORTALU

Fot: OSP Biegonice, OSP Grybów Biała, OSP Rozdziele, OSP Lipinki, OSP Kryg, Biecz 998, OSP Polna, OSP Rożnów

 

Share on twitter
Share on facebook