O nowoczesnej ochronie środowiska nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego

O nowoczesnej ochronie środowiska nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego

W Heron Live Hotel odbyła się konferencja „Nowe technologie dla środowiska”. Partnerem akcji organizowanej przez Fundację Horyzont 360 była firma WIŚNIOWSKI. Miejsce wydarzenia było nieprzypadkowe–nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego, zasilanego przez największą rzekę regionu, Dunajec, pośród wzgórz Pogórza Rożnowskiego.

W otoczeniu przyrody, lasów i wody eksperci z całej Polski debatowali nad tym, jak wykorzystać dokonania nowoczesnej technologii w ochronie środowiska. W czasie paneli konferencyjnych rozmawiano o bliskich nam problemach – oszczędzaniu wody, ochronie jezior i rzek Małopolski, ale poruszono również tematy łączące teraźniejszość z tą mniej i bardziej odległą przyszłością.

Zaproszeni eksperci mówili o wykorzystaniu wodoru jako alternatywnego paliwa, zielono-niebieskiej infrastrukturze i potencjale zielonej energii–czyli tym, jak wykorzystać wiatr, słońce i wodę w kontekście energetyki. Sporo słów padło o kondycji zasobów wodnych w Polsce i na świecie. Doktor inżynier Ewa Kret z Akademii Górniczo-Hutniczej podkreślała, że zanieczyszczenia wytwarzane przez ludzi można odnaleźć nawet na dnie oceanów, 10 kilometrów pod ich powierzchnią.

Można było usłyszeć, m.in., że Polska jest wodorowym mocarstwem – zajmując trzecie miejsce wśród producentów tego pierwiastka na świecie Prezes Fundacji Horyzont360 – organizującej konferencję – opowiedziała również o wszystkich inicjatywach tej organizacji, których celem jest ochrona środowiska naturalnego regionu i całej Małopolski.

 

Reklama