O krok od tragedii. W drewnianym domu wybuchł pożar

Gdyby nie czujność mieszkańców i szybkie działanie strażaków z drewnianego budynku mogłoby zostać niewiele. Ogień pojawił się w pobliżu kominka. Zapaliły się tragarze, czyli drewniane belki, a także odeskowanie. Pożar rozprzestrzeniał się między pierwszą, a drugą kondygnacją, a wnętrze domu było zadymione.

Do zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Zieleniewskiego w Krynicy-Zdroju. Strażacy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostali zadysponowani na miejsce o 4:49.

– Otrzymano informację, że 8 osób opuściło budynek przed przybyciem zastępów PSP i nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Osoby użytkujące lokal podjęły próbę ugaszenia pożaru przy użyciu samochodowej gaśnicy proszkowej – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy zabezpieczyli teren i ugasili ogień za pomocą proszku gaśniczego, który podali na palące się elementy oraz do przewodu kominowego.

– Wycięto część odeskowania podłogi na drugiej kondygnacji i podano jeden prąd wody na palący się tragarz i odeskowanie. Sprawdzono wszystkie pomieszczenie na obecność innych zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej. Profilaktycznie zrzucono nagar (red. osad znajdujący się wewnątrz komina) z przewodu kominowego przy użyciu szczotki kominiarskiej – informują strażacy.

Działania trwały niemal 1,5 godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.