Nowy Sącz/Piwniczna – Zdrój: oszukał osiem razy

20 – letni mieszkaniec gminy Piwniczna- Zdrój postanowił wzbogacić się kosztem min. operatorów sieci komórkowych. Swoją działalnością spowodował straty wyceniane na ponad 9,5 tys. zł. A było to tak…

PROTE2

– Dwudziestolatek działał na terenie Piwnicznej-Zdroju i Nowego Sącza, za każdym razem wykorzystując tę samą metodę. – Mężczyzna za każdym razem wykorzystywał tę samą metodę – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na początek wziął ok. 1,5 tysiąca złotych pożyczki w jednej z instytucji finansowych. Spłata zobowiązania była rozłożona na sześć rat, jednak żadnej z nich nie uregulował.

Podobna sytuacja powtórzyła się w przypadku dwóch operatorów sieci komórkowych. Z każdym z nich zawierał umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, nabywał karty SIM by przenieść numer oraz kupował na raty telefony komórkowe i routery. Nie zapłacił jednak rat za te przedmioty, i naraził koncerny na straty ok. 8,5 tysiąca złotych.

Dzięki materiałowi dowodowemu dostarczonemu przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu mężczyźnie postawiono 8 zarzutów doprowadzenia osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, za co grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój przyznał się do zarzucanych mu oszustw i dobrowolnie poddał się karze.

fot.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]