Nowy Sącz. Zwolnienie dyscyplinarne z MORD dla radnego? Koledzy z klubu nie pozwolili na to

Nowy Sącz. Zwolnienie dyscyplinarne z MORD dla radnego? Koledzy z klubu nie pozwolili na to

Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Marek Pławiak chce dyscyplinarnie zwolnić swojego zastępcę – radnego Artura Czerneckiego. W tej sprawie złożył wniosek do rady miasta. Większość, a więc radni Klubu Koalicji Nowosądeckiej i Koalicji Obywatelskiej nie pozwolili na to.

Wniosek o rozwiązanie stosunku pracy wpłynął do Urzędu Rady Miasta Nowego Sącza 8 maja. Artur Czernecki jest radnym, zatem radni musieliby najpierw wyrazić na jego zwolnienie zgodę. Tak się nie stało. Jednymi z powodów chęci zwolnienia miało być to, że Artur Czernecki notorycznie nie stawiał się do pracy w konkretnych godzinach, miał również wyjść w trakcie ważnej rozmowy. Jak udało nam się ustalić, radny nie pojawił się także na rozmowie z kadrową w sprawie zamiaru zakończenia współpracy. Przedstawił L4. Jego umowa jest zawarta na czas nieokreślony.

Jak zaznaczali radni Krzysztof Ziaja i Leszek Gieniec, uzasadnienie chęci rozwiązania umowy, jest pozorne, a zamiar polityczny. Radny Gieniec przed głosowaniem zwrócił się do kolegów i koleżanek, aby nie zgodzili się na coś takiego i dali temu wyraźny sprzeciw. Finalnie klub PiS nie głosował, a kluby KN I KO nie wyraziły zgody na rozwiązanie umowy przez MORD z Arturem Czerneckim. Sam zainteresowany nie pojawił się na dzisiejszej sesji rady miasta.

Radny podpadł?

W 2019 roku sądecki radny PiS Artur Czernecki został zastępcą dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.  Tym samym ze stanowiskiem pożegnał się wieloletni wicedyrektor tej placówki Wiesław Kądziołka.

Wówczas, po przejęciu sterów województwa przez Prawo i Sprawiedliwość z powodu „utraty zaufania”,  odwołano  dyrektora Waldemara Olszyńskiego. Jego miejsce zajął były starosta nowosądecki Marek Pławiak.

– Decyzją i wolą nowego zarządu województwa jest, aby dobierać sobie współpracowników takich, do których można mieć zaufanie i z którymi chce się współpracować. To jest prawo każdego zarządu – wyjaśniał w 2019 roku Filip Szatanik, kierownik Biura Prasowego Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Czerneckiego na to stanowisko namaścił marszałek małopolski Witold Kozłowski. Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Radny Czernecki został wyrzucony z klubu PiS i ostatecznie dołączył do ekipy prezydenta Ludomira Handzla. W tegorocznych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego, startując z list gospodarza Nowego Sącza. To według radnych KN, KO wywołało chęć zwolnienia go z pracy.

Skontaktowaliśmy się z szefem MORD Markiem Pławiakiem, odmówił komentowania sprawy. Również z radnym Czerneckim nie udało nam się porozmawiać.

Czytaj także: Nowy Sącz. To oni będą rządzić w poszczególnych komisjach. Radni wybrali [WYNIKI]

Fot. Adrian Maraś

Reklama