Nowy Sącz: zaloty z zadymą. Natarczywy amant podpalił drzwi mieszkania swojej wybranki. Skończył w areszcie

Poznali się kilka miesięcy temu. Po pewnym czasie ona nie chciała kontynuować tej znajomości, on domagał się czegoś przeciwnego. Gdy widział, że jego urok przestał działać – zaczął kobietę nękać i grozić jej. W końcu podpalił drzwi jej mieszkania. Wtedy jej cierpliwość skończyła się i zdecydowała się wezwać Policję. Amant został zatrzymany. Na wyrok poczeka w areszcie.

Mężczyzna był agresywny. Notorycznie wydzwaniał na telefon komórkowy poszkodowanej, wysyłał sms-y,  dzwonił domofonem. Gdy nalegała, by dał jej spokój, zaczął się awanturować, wyzywać ją, zastraszać i grozić podpaleniem. W końcu oblał drzwi jej mieszkania łatwopalną substancją i podpalił, w momencie kiedy była w środku. Na szczęście kobieta w porę zauważyła dym wydobywający się spod drzwi wejściowych, a na miejsce zdarzenia zostali wezwani strażacy i policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę podpalenia w rejonie miejsca zdarzenia. W organizmie miał dwa promile alkoholu, a swoim działaniem spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych – relacjonuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Sądeczanin usłyszał zarzut uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Jak się okazało ma też na sumieniu inne przestępstwa – między innymi kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w jednym z sądeckich sklepów w sierpniu.

Grozi mu 10 lat więzienia. Ponieważ działał w warunkach recydywy sąd może orzec wyższy wymiar kary. Na początek trafił do aresztuy na trzy miesiące.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.