Nowy Sącz zakorkowany, ale jest też dobra wieść: jedno nowe rondo już do dyspozycji!

Nowy Sącz zakorkowany, ale jest też dobra wieść: jedno nowe rondo już do dyspozycji!

Można już przejechać nowym rondem na ul. Jana Pawła II oraz drogowym łącznikiem ulic 29 Listopada i Smolika, który umożliwia przejazd z Grunwaldzkiej przez Jana Pawła i ul 29 Listopada do samej Nawojowskiej.

W obliczu remontów jakie rozpoczęły się w ramach inwestycji PKP w odbudowę linii kolejowej nr 104 Nowy Sącz-Chabówka, to dobra wiadomość. Będzie nieco lżej, choć nikt nie ma wątpliwości, że trzeba uzbroić się w cierpliwość: korki w Nowym Sączu będą dawać kierowcom w kość bardziej niż dotąd i niestety będzie tak prawdopodobnie przez minimum 2 lata – taki czas na wykonanie prac szacuje inwestor – PKP.

Równolegle trwa przebudowa ul. Jana Pawła II. Docelowo skrzyżowanie ulic Jana Pawła II, Zielonej i Wyspiańskiego ma zostać przebudowane na rondo  „biszkoptowe”, albo rondo „psia kość”. Prace drogowe, które rozpoczęły się we wrześniu 2022  potrwają do sierpnia 2025 roku.

Skoro przetrwaliśmy czas totalnego zakorkowania miasta podczas budowy mostu heleńskiego, może i przetrwamy to, co teraz się dzieje – komentuje kierowca taksówki, który wiózł dziś pasażerów na ulicę Zieloną bardziej naokoło niż dotąd.

Jak informowaliśmy – w poniedziałek, 13 listopada część ul. Kolejowej została wyłączona z ruchu.

Na krócej – bo tylko na dwa miesiąca zamknięta została też ul. Mickiewicza ( z zachowaniem ruchu pieszego) oraz ul. Lenartowicza (w tym przypadku nie ma możliwości przejścia pieszo). Objazdy wytyczono Żeglarską, Kościuszki, Jagiellońską, Kunegundy, Węgierską oraz ul. Radziecką.

 

zdjęcia: Adrian Maraś, zdjęcie ronda – Urząd Miasta NS

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama