Nowy Sącz: zaciągnęli nastolatkę do pustostanu, zgwałcili, nagrali film i wrzucili do sieci

14-letnia Iwona została zgwałcona. Sprawcy przestępstwa to jej rówieśnik Alan S. i jego starszy, 26-letni brat, Jonatan S. Gwałt został nagrany, film wrzucono do sieci. Nagranie dotarło do szkolnej pedagog oraz do bliskich zgwałconej nastolatki.

Historię opisuje dzisiejszy tabloid „Fakt”. Dramat dziewczyny wydarzył się w 2017 r. Alan S. zaciągnął Iwonę do pustostanu. Chłopak groził jej śmiercią, a następnie zgwałcił. To samo zrobił 26-letni Jonatan. Inny uczestnik zdarzenia - Santino K. -  nagrywał.

Film przez pewien czas krążył w sieci. Obejrzała go również matka 14-latki i jej partner. Dziewczyna próbowała przekonywać, aby nie zawiadamiać organów ścigania, ponieważ sprawcy grozili jej śmiercią.

Sprawa trafiła jednak do prokuratury. Jak się okazało - miesiąc przed  zajściem w pustostanie Jonatan S. wyszedł z więzienia. Działał w warunkach recydywy.

Decyzją Sądu Apelacyjnego w Krakowie najstarszy ze sprawców wrócił do celi na następne pięć lat. To drugi wyrok - podwyższony. Pierwszy skazywał Jonatana S. na 3,5  roku więzienia. Sąd stwierdził, że mężczyzna dokonywał przestępstwa w stanie ograniczonej poczytalności.

Młodsi uczestnicy zajścia są pod nadzorem kuratora. Dziewczyna - w trakcie terapii psychologicznej.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

 

TRADYCJATEXT

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie