Nowy Sącz: zaciągnęli nastolatkę do pustostanu, zgwałcili, nagrali film i wrzucili do sieci

14-letnia Iwona została zgwałcona. Sprawcy przestępstwa to jej rówieśnik Alan S. i jego starszy, 26-letni brat, Jonatan S. Gwałt został nagrany, film wrzucono do sieci. Nagranie dotarło do szkolnej pedagog oraz do bliskich zgwałconej nastolatki.

wsb3

Historię opisuje dzisiejszy tabloid „Fakt”. Dramat dziewczyny wydarzył się w 2017 r. Alan S. zaciągnął Iwonę do pustostanu. Chłopak groził jej śmiercią, a następnie zgwałcił. To samo zrobił 26-letni Jonatan. Inny uczestnik zdarzenia – Santino K. –  nagrywał.

Film przez pewien czas krążył w sieci. Obejrzała go również matka 14-latki i jej partner. Dziewczyna próbowała przekonywać, aby nie zawiadamiać organów ścigania, ponieważ sprawcy grozili jej śmiercią.

Sprawa trafiła jednak do prokuratury. Jak się okazało – miesiąc przed  zajściem w pustostanie Jonatan S. wyszedł z więzienia. Działał w warunkach recydywy.

Decyzją Sądu Apelacyjnego w Krakowie najstarszy ze sprawców wrócił do celi na następne pięć lat. To drugi wyrok – podwyższony. Pierwszy skazywał Jonatana S. na 3,5  roku więzienia. Sąd stwierdził, że mężczyzna dokonywał przestępstwa w stanie ograniczonej poczytalności.

Młodsi uczestnicy zajścia są pod nadzorem kuratora. Dziewczyna – w trakcie terapii psychologicznej.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]