Nowy Sącz. Z dobroci serca wylicytował kolację za 5,5 tys. zł, teraz ma za sobą próbę samobójczą i prosi o pomoc

W ubiegłym roku, podczas aukcji, które odbyły się na nowosądeckim rynku, Łukasz Bodziony okazał ogromne serce i wylicytował na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolację z prezydentem Ludomirem Handzlem za 5 500 złotych. Teraz sam jest w finansowych tarapatach. Załamany przyznaje, że ma za sobą próbę samobójczą. Z dnia na dzień piętrzą się niezapłacone rachunki, a on traci już nadzieję. 

,,Jeszcze rok temu o tej porze nie spodziewałem się, że będę musiał ja prosić o pomoc. Jestem 38-letnim tatą, który ma dwie wspaniałe córki. W tym momencie nie stać mnie na nic. Moja branża upadła przez Covid-19, a to właśnie z imprez miałem dochód i utrzymywałem całą rodzinę. Starczało na wszystko, teraz nie mam czym zapłacić za mieszkanie, rachunki m.in. za czynsz, prąd, czy gaz” – opisuje swoją sytuację na portalu pomocowym.

Przyznaje również, iż stan jego zdrowia fizycznego jak i psychicznego nie jest najlepszy. Ma za sobą załamanie i próbę samobójczą. Sprawę pogarszają ponaglenia o zapłatę zaległości i groźby eksmisji. Każdego dnia zastanawia się, kto go najpierw odwiedzi, czy będzie to gazownik, elektryk, który odetnie prąd, czy przedstawiciel wodociągów. Kwota, którą chce uzbierać mieszkaniec Nowego Sącza, to 20 tysięcy. Środki te pomogłyby mu spłacić zadłużenia i wynająć mały, cichy kąt dla rodziny.

,,Kimkolwiek jesteś dobry człowieku o wielkim i otwartym sercu, nie proszę o wiele, każdy grosz się liczy. Być może to właśnie Ty sprawisz, że już nigdy nie będę myślał o śmierci, a moi bliscy będą mogli budzić się każdego dnia z uśmiechem na twarzy, dodając mi sił do walki o dobrobyt dla nich” – apeluje pan Łukasz, mieszkaniec Nowego Sącza. Chcesz pomóc? Kliknij —>TUTAJ. Nie możesz wesprzeć finansowo? Udostępnij apel!

O pomoc dla niego apeluje również gospodarz miasta.

,,W ubiegłym roku spotkałem się z Panem Łukaszem na kolacji, którą wylicytował. Pieniądze trafiły do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz to Pan Łukasz potrzebuje pomocy” – poinformował prezydent Nowego Sącza.

Fot. pomagam.pl/
UM Nowy Sącz/ Facebook prezydenta Ludomira Handzla 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.