Nowy Sącz: wzory przyszłości w BWA Sokół

Do niedzieli Sądeczanie mogą brać udział interdyscyplinarnym projekcie edukacyjnym „Wzory przyszłości”. Uczestnicząc w wykładach, będzie można wzbogacić wiedzę w zakresie nowych technologii.

wsb3

Cykl edukacyjny dotyczy wzornictwa, sztuki i technologii. Tematyczne wykłady odbywają się w weekend w Nowym Sączu. Skierowane są do szerokiego grona odbiorców. W bogatym programie przewidziano między innymi wykłady o tematyce związanej z projektowaniem rozwiązań przyszłości i poszerzające wiedzę o wzornictwie kojarzonym z designem.

Odbył się już pierwszy z wykładów pt. „Virtual Reality” – przyszłość rozrywki i usług” który poprowadził Jakub Bartoszek. Technologia, o której była mowa polega na kreowaniu sztucznej rzeczywistości, komputerowej wersji przedmiotów, a także przestrzeni czy sytuacji. Technologie są dostępne dla użytkowników dzięki rozwojowi telefonii komórkowej. Choć nazwa brzmi nieco surrealistycznie, to stykamy się z nią na co dzień w obszarach usług, edukacji i zdrowia. Tworzone w tej technice gry i filmy są coraz powszechniejsze dzięki przystępnej cenie.

Przed nami  jeszcze dwa dni atrakcji. Wykłady, prezentacje, projekcje filmów oraz warsztaty. Wśród tematów znajdują się między innymi: „Innowacyjne technologie na wybiegu – odzież i materiały przyszłości„, „Drukowanie przestrzenne- wokól drukarek 3D” czy „Naukowe dowody na istnienie sztuki współczesnej„. Z programem szczegółowym można zapoznać się tutaj .

 

 


JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]