Nowy Sącz: wyremontują SOR

Nowy Sącz: wyremontują SOR

W sądeckim szpitalu będą zmiany. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddział wzbogaci się o nowe łóżka – będzie więc możliwość przyjęcia dodatkowych pacjentów.

Karetki będą wjeżdżać od strony ul. Młyńskiej, dzięki specjalnie postawionej w tym celu wiacie. Na razie pacjenci zmian nie odczują. 20 marca oddział zostanie jednak przeniesiony na „internę”. Remont ma się zakończyć latem – w czerwcu lub lipcu.

Plany remontowe dyrekcji szpitala nie kończą się na oddziale ratunkowym.

– W tym roku chcemy dostosować kilka oddziałów do wymogów ustawowych. Chodzi o chirurgię, pediatrię, laryngologię i drugą część interny. Na OIOM-ie zamierzamy dobić wymaganych przez ustawę ilości łóżek. Dziś mamy 7, docelowo będziemy mieć ich od 12 do 15. Ze wszystkim chcemy zdążyć do końca 2018 r. Potem mamy jeszcze w planach rozbudowę onkologii – mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu Artur Puszko.

Szpital chce także rozbudować onkologię.

– Do obecnego budynku onkologii chcielibyśmy „przykleić” jeszcze dodatkowe budynki, które są nam potrzebne na stworzenie dodatkowych oddziałów oraz budowę oddziału chemioterapii. Na dwóch niższych poziomach stworzylibyśmy brachyterapię, czyli pewnego rodzaju radioterapię miejscową, a piętro wyżej byłby ośrodek medycyny nuklearnej – wyjaśnia dyrektor sądeckiej lecznicy.

Remont SOR będzie kosztował ok. 7 mln zł.

 

Fot. Agnieszka Małecka

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama