Nowy Sącz: wyremontują SOR

Nowy Sącz: wyremontują SOR

W sądeckim szpitalu będą zmiany. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddział wzbogaci się o nowe łóżka – będzie więc możliwość przyjęcia dodatkowych pacjentów.

Karetki będą wjeżdżać od strony ul. Młyńskiej, dzięki specjalnie postawionej w tym celu wiacie. Na razie pacjenci zmian nie odczują. 20 marca oddział zostanie jednak przeniesiony na „internę”. Remont ma się zakończyć latem – w czerwcu lub lipcu.

Plany remontowe dyrekcji szpitala nie kończą się na oddziale ratunkowym.

– W tym roku chcemy dostosować kilka oddziałów do wymogów ustawowych. Chodzi o chirurgię, pediatrię, laryngologię i drugą część interny. Na OIOM-ie zamierzamy dobić wymaganych przez ustawę ilości łóżek. Dziś mamy 7, docelowo będziemy mieć ich od 12 do 15. Ze wszystkim chcemy zdążyć do końca 2018 r. Potem mamy jeszcze w planach rozbudowę onkologii – mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu Artur Puszko.

Szpital chce także rozbudować onkologię.

– Do obecnego budynku onkologii chcielibyśmy „przykleić” jeszcze dodatkowe budynki, które są nam potrzebne na stworzenie dodatkowych oddziałów oraz budowę oddziału chemioterapii. Na dwóch niższych poziomach stworzylibyśmy brachyterapię, czyli pewnego rodzaju radioterapię miejscową, a piętro wyżej byłby ośrodek medycyny nuklearnej – wyjaśnia dyrektor sądeckiej lecznicy.

Remont SOR będzie kosztował ok. 7 mln zł.

 

Fot. Agnieszka Małecka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.