Nowy Sącz. W budynku szkoły wybuchł pożar

Wczoraj (22 lipca) przed godziną 10:00 na ulicy Magazynowej w Nowym Sączu pojawiły się zastępy straży pożarnej. Paliła się konstrukcja budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 5.

W szkole nie odbywały się żadne zajęcia i nie było tam żadnych osób. Jak informują strażacy, jeszcze przed przybyciem służb ogień został częściowo przygaszony przez pracowników budowlanych.

– Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego wody, wykonaniu prac rozbiórkowych, usunięciu nadpalonych elementów konstrukcyjnych oraz usunięciu ocieplenia – relacjonują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy przelali ponownie wodą usunięte elementy oraz konstrukcję budynku i sprawdzili wszystko kamerą termowizyjną. Przewietrzyli też wszystkie pomieszczenia i skontrolowali je miernikiem wielogazowym. Działania trwały ponad godzinę.

– Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy prowadzeniu prac pożarowo-niebezpiecznych – informują strażacy.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.