Nowy Sącz. W aucie miał narkotyki i był prawdopodobnie pod ich wpływem

Nowy Sącz. W aucie miał narkotyki i był prawdopodobnie pod ich wpływem

W jego samochodzie policjanci znaleźli narkotyki. 33-latek prawdopodobnie prowadził pod ich wpływem.

– 4 czerwca br. sądeccy policjanci podczas patrolu na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Volkswagen. Po krótkiej rozmowie z kierowcą funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – relacjonuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze sprawdzili najpierw trzeźwość mężczyzny, ale badanie alkomatem nic nie wykazało. Mundurowi nie mieli także uwag po sprawdzeniu dokumentów kierowcy. Natomiast badanie przeprowadzone narkotestem potwierdziło podejrzenia i wykazało, że 33-latek może być pod wpływem środków psychotropowych. Ponadto w jego aucie policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Później okazało się, że jest to amfetamina.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zatrzymany. Po tym jak w szpitalu pobrano od niego krew do badań, trafił do sądeckiej komendy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Jeśli potwierdzi się, że prowadził samochód pod ich wpływem, odpowie za przestępstwo z art. 178 a Kodeksu karnego, w związku z czym grozi mu do 3 lat więzienia.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Policjant po służbie doprowadził do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny

Reklama