Nowy Sącz: Ukradła naklejki na ,,Słodziaki" z Biedronki. Grozi jej więzienie

W jednym ze sklepów sieci Biedronka w Nowym Sączu skradziono rolkę naklejek, które w ramach akcji promocyjnej można wymieniać na ,,Słodziaki", czyli popularne maskotki lub książki o ich przygodach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o przestępstwie 16 września. Monitoring pozwolił namierzyć sprawczynię, która zdążyła już odebrać kilka pluszaków i książek.

Renault2

Okazało się, że za kradzieżą stoi 31-letnia sądeczanka. Jak wyjaśniają policjanci, klientka wykorzystała chwilową nieuwagę kasjerki i zabrała 556 naklejek. Taka ich ilość po wklejeniu do specjalnych broszurek pozwala na odebranie za darmo 9 dużych albo 13 małych maskotek, ewentualnie - 37 książek.

- Moment kradzieży został zarejestrowany przez sklepowy monitoring, co pozwoliło mundurowym ustalić i zatrzymać „naklejkowego złodzieja”, którym okazała się 31-letnia mieszkanka Sądecczyzny. Kobieta zamieniła skradzione naklejki na kilka maskotek i książek w innym dyskoncie tej samej sieci, powodując łączne straty w wysokości ponad 820 złotych - informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Kobieta usłyszała od policjantów zarzuty kradzieży i oszustwa. Grozi jej do 5 lat więzienia. 31-latka przyznała się do winy i postanowiła dobrowolnie poddać karze.

fot. ilustr.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.