Nowy Sącz. Uciekając przed policją staranował samochody na osiedlu Wojska Polskiego

Nowy Sącz. Uciekając przed policją staranował samochody na osiedlu Wojska Polskiego

48-letni sądeczanin na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać wąskimi osiedlowymi uliczkami, uszkadzając przy tym zaparkowane samochody. Kiedy został zatrzymany, okazało się, że prowadził bez uprawnień i po spożyciu alkoholu, a przy sobie miał narkotyki. 

Policjanci, patrolując osiedle Gorzków w Nowym Sączu, zauważyli osobową toyotę, której kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Widząc to, kierowca toyoty gwałtownie przyspieszył i skręcił w osiedlową uliczkę. Stróże prawa ruszyli w pościg. Uciekinier nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Wjechał w jedną z ulic osiedla Wojska Polskiego, gdzie podczas gwałtownego hamowania uderzył w dwa zaparkowane tam pojazdy. Wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w kierunku bloków. Funkcjonariusze byli szybsi..

„Badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni mieszkaniec Nowego Sącza miał w organizmie pół promila alkoholu. Nie była to jednak jedyna przyczyna jego ucieczki przed mundurowymi. Mężczyzna nie ma również uprawnień do kierowania pojazdami, a podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz kilka zwitków folii aluminiowej z przezroczystymi kryształkami. Samochód, którym poruszał się 48-latek, został przekazany właścicielowi, a uciekinier trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w sądeckiej komendzie” – relacjonuje Aneta Izworska z zespołu ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Substancje znalezione przy zatrzymanym to marihuana i mefedron. 48-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Odpowie też za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej za kierowanie pojazdem bez uprawnień i po użyciu alkoholu oraz niezachowanie należytej ostrożności na drogach wewnętrznych. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Czytaj też:

Sądecczyzna. 22-latek znęcał się nad rodzicami

INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.