Nowy Sącz, SP nr 6: Autyzm - doceniamy wartość odmienności...

Kwiecień to światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Z tej okazji organizowane są inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi nie tylko na problem, ale przede wszystkim na potrzeby osób z tym zaburzeniem rozwojowym. Do akcji włączyli się również pracownicy sądeckiej "szóstki", którzy realizują akcję opatrzoną tytułem ”Nie bądź zielony w sprawie autyzmu, bądź niebieski !”.

WSB2020

Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowym Sączu w światową akcję czynnie włącza się już od dwudziestu dwóch lat. Na co dzień pracując z dziećmi autystycznymi i pokazując im świat, nauczyciele "szóstki" zmieniają ich życie.  Troska z jaką pomagają pokonać bariery i opory, dbając przy tym o rozwój indywidualnych uzdolnień, talentów i zainteresowań uczniów stanowi przykład w sam raz do naśladowania.

Personel podstawówki wkłada również ogromny trud w propagowanie wiedzy o autyzmie oraz w przekonywanie do idei integracji, która jest jedynym sposobem na to by dostrzec, poznać i zaakceptować odmienność, a przed wszystkim docenić wartość jaką wnosi w życie każdego człowieka

-Troszczymy się o pogłębianie wiedzydotyczącej autyzmu, bierzemy udział w licznych akcjach, szkoleniach, konferencjach poświęconych temu problemowi,utrzymujemywspółpracę z wielomaośrodkami zajmującymisię osobami z autyzmem. Celem naszej działalności jest stawianie na integracjęi uspołecznianieosób z autyzmem.  Uczymy niezwykłe dzieci robić zwykłe rzeczy, po to, by mogły cieszyć się nauką i zabawą w gronie rówieśników - mówią pomysłodawcy szkolnej akcji.

W tym roku w placówce zorganizowano szereg atrakcji. Motywem przewodnim był oczywiście kolor niebieski. Niebieskie były nie tylko ubrania dzieciaków, ale również własnoręcznie wykonane dekoracje, kwiaty, baloniki... wszystko skąpane było w błękicie.

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.