Nowy Sącz: Sławek walczy z chorobą. Potrzebuje Twojej pomocy

Sławek Pacholarz ma 27 lat, mieszka w Nowym Sączu. Kiedyś lubił aktywnie spędzać czas, cieszył się życiem… Cztery lata temu zaczął dokuczać mu ból brzucha. Sławek poważnie stracił na wadze. Po wielu dociekaniach lekarze zdiagnozowali u niego nieuleczalną i przewlekłą chorobę Leśniowskiego – Crohna – bolesne zapalenie ścian jelit. 

wsb3

-Lekarze długo nie wiedzieli co mi jest. Bardzo schudłem – z  z 83 kg do 50 kg. Obecnie staram się o leczenie biologiczne, niestety, nie ode mnie to zależy. Często trafiam do szpitala z powodu braku funduszy na leki. W moim obecnym stanie nie dam rady pracować, a rodziny nie stać na kupno drogich lekarstw, niezbędnych przy tej chorobie – mówi Sławek.

Jedna na pięć osób cierpiących na chorobę Leśniowskiego i Crohna wymaga leczenia szpitalnego. Sławek też musi być hospitalizowany. Jak dotąd w medycynie nie pojawił się skuteczny lek. Nie ma także możliwości operacyjnego leczenia. Jedyna szansa na poprawę stanu chorego, to minimalizowanie objawów i zapobieganie nowotworowi.

 

Sławek musi zażywać specjalny suplement diety, Modulen IBD, stosowany w chorobie Leśniowskiego – Crohna. Dzięki niemu przybiera na wadze, a organizm przyswaja więcej składników odżywczych. Aby poprawić stan  zdrowia chory powinien stosować kurację przez minimum 3 miesiące. Jedna dzienna dawka suplementu to wydatek rzędu 80 zł… Młody człowiek prosi o pomoc w sfinansowaniu kuracji.

– Chciałbym wreszcie czuć się w miarę dobrze i żyć bez bólu… 

Sławek prosi ludzi dobrej woli o wsparcie nie tylko finansowe. Przyda się także to duchowe…

W Polsce na chorobę Leśniowskiego i Crohna, według ostatnich danych z początku 2012 r., cierpi 5 191 osób.

Aby pomóc Sławkowi kliknij TUTAJ

Fot. archiwum Sławka Pacholarza

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]