Nowy Sącz: Sławek walczy z chorobą. Potrzebuje Twojej pomocy

Nowy Sącz: Sławek walczy z chorobą. Potrzebuje Twojej pomocy

Sławek Pacholarz ma 27 lat, mieszka w Nowym Sączu. Kiedyś lubił aktywnie spędzać czas, cieszył się życiem… Cztery lata temu zaczął dokuczać mu ból brzucha. Sławek poważnie stracił na wadze. Po wielu dociekaniach lekarze zdiagnozowali u niego nieuleczalną i przewlekłą chorobę Leśniowskiego – Crohna – bolesne zapalenie ścian jelit. 

-Lekarze długo nie wiedzieli co mi jest. Bardzo schudłem – z  z 83 kg do 50 kg. Obecnie staram się o leczenie biologiczne, niestety, nie ode mnie to zależy. Często trafiam do szpitala z powodu braku funduszy na leki. W moim obecnym stanie nie dam rady pracować, a rodziny nie stać na kupno drogich lekarstw, niezbędnych przy tej chorobie – mówi Sławek.

Jedna na pięć osób cierpiących na chorobę Leśniowskiego i Crohna wymaga leczenia szpitalnego. Sławek też musi być hospitalizowany. Jak dotąd w medycynie nie pojawił się skuteczny lek. Nie ma także możliwości operacyjnego leczenia. Jedyna szansa na poprawę stanu chorego, to minimalizowanie objawów i zapobieganie nowotworowi.

 

Sławek musi zażywać specjalny suplement diety, Modulen IBD, stosowany w chorobie Leśniowskiego – Crohna. Dzięki niemu przybiera na wadze, a organizm przyswaja więcej składników odżywczych. Aby poprawić stan  zdrowia chory powinien stosować kurację przez minimum 3 miesiące. Jedna dzienna dawka suplementu to wydatek rzędu 80 zł… Młody człowiek prosi o pomoc w sfinansowaniu kuracji.

– Chciałbym wreszcie czuć się w miarę dobrze i żyć bez bólu… 

Sławek prosi ludzi dobrej woli o wsparcie nie tylko finansowe. Przyda się także to duchowe…

W Polsce na chorobę Leśniowskiego i Crohna, według ostatnich danych z początku 2012 r., cierpi 5 191 osób.

Aby pomóc Sławkowi kliknij TUTAJ

Fot. archiwum Sławka Pacholarza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.