Nowy Sącz. Rozpoczęło się frezowanie ul. Zielonej [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Rozpoczęło się frezowanie ul. Zielonej [ZDJĘCIA]

Zgodnie z zapowiedziami Miejskiego Zarządu Dróg, dzisiaj rozpoczął się nowy zakres prac u zbiegu ulic Zielonej, Grunwaldzkiej i Piramowicza. Występują utrudnienia w ruchu.

Różnego rodzaju prace na tym skrzyżowaniu odbywają się od kilku tygodni. Najważniejsze jak dotychczas, było zamontowanie i uruchomienie tam sygnalizacji świetlnej, o co wielokrotnie apelowali mieszkańcy tamtejszego osiedla Kaduk. Obecnie działania drogowców dotyczą remontu nawierzchni, a wszystkie roboty w tym miejscu zakończyć się mają jeszcze w czerwcu.

Miejski Zarząd Dróg wyjaśnia, jak przebiegać będą poszczególne zakresy prac.  – Trwa etap robót związany z frezowaniem nawierzchni i wykonaniem warstw konstrukcji jezdni. W związku z prowadzonymi pracami ruch samochodowy odbywa się wahadłowo. Podczas robót ruch sterowany jest za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Wyłączona została stała sygnalizacja świetlna dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu.

Jak podzielono prace drogowe i jak to wpłynie na codzienność kierowców?

Pierwszy etap:Przy wykonywaniu prac na prawej jezdni ulicy Zielonej oraz wlocie od ul. Grunwaldzkiej od strony ulicy Węgierskiej, zostanie zamknięta ul. Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ul. Rycerską do skrzyżowania z ul. Zieloną – informuje MZD.

Drugi etap:  – Przy wykonywaniu prac na lewej jezdni ul. Zielonej oraz wlocie od ulicy Grunwaldzkiej od strony ul. Nawojowskiej, zostanie zamknięta ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ulicą Zieloną – czytamy w komunikacie.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Jeszcze dzień, najwyżej dwa i powstanie skrzyżowanie! [FOTO]

Reklama