Nowy Sącz: radni miasta debatują o absolutorium dla prezydenta. Ludomir Handzel ogłasza gotowość na referendum

Trwa sesja Rady Miasta Nowego Sącza. Dziś sądecki samorząd ma zdecydować czy prezydent Ludomir Handzel otrzyma absolutorium za realizację uchwały budżetowej 2019.

Renault2

Sprawozdanie z realizacji budżetu negatywnie zaopiniowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta Nowego Sącza, zaś 26 czerwca Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie pozytywnie zaopiniowała wniosek komisji w sprawie nieudzielenia absolutorium Ludomirowi Handzlowi.

Znamion niegospodarności dopatrzono się między innymi w zwolnieniach pracowników, w zwolnieniu niektórych z nich z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia umów i w konieczności wypłaty odszkodowań dla zwolnionych.

Preludium do dzisiejszej debaty było oświadczenie prezydenta, w którym zadeklarował, że jeśli nie uzyska wotum zaufania i absolutorium, jest gotów poddać się osądowi mieszkańców, w formie referendum w sprawie jego odwołania.

- Poproszę swoje służby, aby przygotowały uchwałę w sprawie rozpisania referendum - oświadczył.

Rok temu, przewagą głosów radnych klubu PiS Wybieram Nowy Sącz Ludomir Handzel po raz pierwszy nie otrzymał absolutorium. W swoim wystąpieniu poprzedzającym głosowanie sam prosił, aby mu go nie udzielać, tłumacząc, że dotyczy ono roku 2018, w którym przez 11 miesięcy władzę sprawował jego poprzednik.

Transmisję z dzisiejszej sesji możesz oglądać TUTAJ.

Poniżej pismo RIO z opinią do wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Nowego Sącza:

 

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.