Nowy Sącz przygotowuje się na koronawirusa. Wyznaczono miejsce kwarantanny

W Nowym Sączu powołano sztab, który będzie się zajmował bezpieczeństwem mieszkańców wobec zagrożenia koronawirusem. Miasto jest także gotowe na kwarantannę. W sądeckich szkołach odwołano akademie, a zaplanowany na 21 marca mecz Sandecji Nowy Sącz z Radomiakiem być może odbędzie się bez udziału kibiców.

wsb3

-Jak na razie Nowy Sącz jest miastem bezpiecznym. Możemy spać spokojnie, jednak zachowajmy czujność i gotowość. Dyrektorzy szkół zostali poinformowani o tym jak mają postępować. Apeluję do wszystkich, aby unikać masowych imprez i większych spotkań - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Ludomir Handzel.

W imieniu sztabu zaapelował również, aby dzieci u których wystąpiła gorączka, pozostały w domach.

-Zwracajmy uwagę na tych, którzy wracają z wycieczek zagranicznych czy z pracy za granicą z krajów ogarniętych epidemią. Nie popadajmy jednak w panikę - dodał prezydent.

Zauważyłeś u siebie objawy koronawirusa? 

Osoby, u których wystąpił objawy powinny najpierw wykonać telefon pod wskazane numery. Z objawami nie powinno się zgłaszać na SOR czy do przychodni POZ.

 Oświadczenie wojewody małopolskiego Piotr Ćwik dot. imprez masowych

Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych,

mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Z poważaniem

wojewoda małopolski Piotr Ćwik

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.