Nowy Sącz. Przekroczył prędkość o 75 km/h i słono za to zapłacił

Nowy Sącz. Przekroczył prędkość o 75 km/h i słono za to zapłacił

Funkcjonariusze sądeckiej grupy SPEED zatrzymali na ulicy Barskiej w Nowym Sączu mężczyznę poruszającego się z prędkością 125 km/h. Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego słono zapłacił za popełnione wykroczenie, a przy tym stracił prawo jazdy.  

Kierowca mknął przez Barską 27 stycznia w okolicach godziny 21:30 Jak ustalili mundurowi, sprawcą wykroczenia był 25-latek pochodzący z powiatu nowosądeckiego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 75 km/h mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Okazało się jednak, że mężczyzna popełniając powyższe wykroczenie przekroczy limit 24 punktów karnych, co zmieniło postać rzeczy.

,,W związku z tym zostanie skierowany na badanie psychologiczne oraz egzamin teoretyczny i praktyczny sprawdzający jego kwalifikacje. Warto dodać, że jest to taki sam egzamin, jak dla kandydatów ubiegających się o prawo jazdy. W przypadku niezaliczenia obu części, traci się uprawnienia do kierowania pojazdem i należy przejść całą procedurę ubiegania się o prawo jazdy od początku, włącznie z kursem” czytamy w komunikacie KMP w Nowym Sączu.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też:

Nowy Sącz. Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji względem właściciela sklepów

Reklama