Nowy Sącz: pożar skrzynki elektrycznej. Ugasił właściciel, strażacy sprawdzili czy skutecznie...

W sobotnie południe nowosądeccy strażacy interweniowali przy ulicy Stadnickich, gdzie zapaliła się skrzynka elektryczna.

wsb3

W sobotę 12 października około godziny 12:47 zastęp z JRG nr 2 w Nowym Sączu został zadysponowany na ulicę Stadnickich do jednego z domów jednorodzinnych. W wyniku zwarcia doszło tam do pożaru skrzynki elektrycznej.

- Właściciel budynku podjął skuteczna próbę gaszenia ognia przy użyciu wiadra z wodą. Dodatkowo odłączył zasilanie prądu elektrycznego przed przybyciem zastępu - relacjonują strażacy z PSP.

Zadaniem funkcjonariuszy było sprawdzenie, czy mieszkańcom budynku nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Za pomocą kamery termowizyjnej zbadali nadtopioną skrzynkę oraz okopcone ściany, a także skontrolowali, czy w wyniku pożaru nie ulotnił się czad. Na szczęście, nie wykryto żadnego zagrożenia, a zniszczoną instalacją mogło zająć się pogotowie energetyczne.

fot. PSP w Nowym Sączu

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.