Nowy Sącz. Grupa ,,Positive Ways” pomoże finansowo dzieciom. Można składać wnioski i starać się o wsparcie

Nowy Sącz. Grupa ,,Positive Ways” pomoże finansowo dzieciom. Można składać wnioski i starać się o wsparcie

Grupa ,,Positive Ways” przeznaczyła sześciocyfrową kwotę na wsparcie dzieci i młodzieży z Nowego Sącza. Aby skorzystać z pomocy wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go na adres email: [email protected] do poniedziałku włącznie (26 lipca). O wsparcie mogą starać się rodzice dzieci w wieku od 0-18 roku życia.

Grupa ,,Positive Ways” od 2013 roku zrzesza właścicieli sportowych samochodów i została zainicjowana przez ludzi, którzy ,,sercem i duszą oddają się czterem kółkom”. Biorą oni udział w motoryzacyjnych wyprawach. Przy okazji niosą pomoc chorym dzieciom, dla których organizują zbiórki. 

Rok temu wspólnie udało nam się dokonać wielkiej rzeczy. Panowie dzięki swojej aktywności zebrali 173 tysiące złotych. Kwotę tę przekazali sądeckiemu stowarzyszeniu ,,Nadzieja”. Jak się okazało, nie była to akcja jednorazowa. Mamy wspólne plany, będziemy ten projekt rozwijać. Bardzo się cieszę, że ludzi z tak wielkimi sercami mamy na naszym terenie – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Gospodarz miasta zarówno w swoim imieniu, jak i nowosądeczan złożył podziękowanie na ręce dwóch mieszkańców Nowego Sącza, a jednocześnie członków grupy ,,Positive Ways” – Krzysztofa Horowskiego i Wojciecha Szczęsnego.

Kto może starać się o wsparcie? 

O wsparcie mogą starać się rodzice dzieci w wieku od 0-18 roku życia.

– Może komuś nie wystarczyło, aby kupić dziecku wymarzony rower, laptopa, spełnić marzenie lub na edukację. Może ktoś nie ma na leki dla swojego dziecka, może potrzebny jest zabieg, operacja, gdzie potrzeba dofinansowania – wymieniał gospodarz miasta.

Na wniosku znajduje się pytanie o dochód, jednak jak zaznaczał prezydent Handzel, wniosek może złożyć każdy. Jest na to zaledwie tydzień czasu (26 lipca). Dokument należy pobrać ze strony Urzędu Miasta, wypełnić i odesłać. Później przez 10 dni komisja składająca się z pracowników magistratu i członków ,,Positive Ways” będzie decydować kto najbardziej potrzebuje wsparcia.

Nowosądeczanin Krzysztof Horowski z ,,Positive Ways” przyznał, iż podczas jednej z imprez grupy z Wojciechem Szczęsnym wymyślili, aby skorzystać z okazji, że samochody przyciągają mnóstwo osób i skupić uwagę tych osób na potrzebujących dzieciach. Tak powstała inicjatywa zbiórek.

,,Pomysł wypalił. Z roku na rok uczyliśmy się na błędach. Widzieliśmy co poprawić, aby było coraz lepiej. W tym roku udało nam się zebrać prawie 1 200 000 złotych właśnie dla dzieci. Nie spodziewaliśmy się, że to będzie tak wielka kwota – przyznał Krzysztof Horowski.

Dzięki temu udało się zrealizować wszystkie założone wcześniej cele pomocowe, w tym wsparcie leczenia Marysi chorej na SMA, a ponadto  – została do rozdysponowania kwota sześciocyfrowa. Krzysztof Horowski i Wojciech Szczęsny postanowili ponownie zawitać do Nowego Sącza i pomóc tutejszym dzieciom i młodzieży. Na obecną chwilę nie zdradzają jaka kwota jest do rozdysponowania.

WNIOSEK DO POBRANIA