Nowy Sącz: pierwszy zlot Food Trucków trwa!

Ten weekend na nowosądeckim Rynku jest pyszny jak nigdy. Trwa Zlot Food Trucków czyli mistrzów mobilnej gastronomii. 

– Po raz pierwszy najlepsze Food Trucki z całej Polski spotykają się na Rynku w Nowym Sączu. Dzięki współpracy z władzami miasta zapraszamy Was na dwudniowy festiwal street slow food. Na potrawy z czterech stron świata i atrakcje towarzyszące: strefę dj (muzyka live), strefę chillout, na  dobry rzemieślniczy browar i atrakcje dla dzieci – kuszą organizatorzy.

CALAVERA Mexican Grill serwuje autentyczne, różnorodne i kolorowe dania kuchni meksykańskiej. W Meksyku je się je głównie na ulicy, stąd pomysł na food trucka, który choć na chwilę, poprzez wyjątkowe smaki, przeniesie uczestników wydarzenia do tego wyjątkowego kraju. Menu Calavera to tacosy, quesadilla, burrito, tostadas zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej.

U Wlocha z Włochem z krwi i kości na pokładzie ma w swym menu pizzę wypiekaną na miejscu z własnego ciasta i świeżych składników oraz inne  przysmaki z Italii jak np. Piadina – podawane na ciepło cienkie placki z pszennej mąki z nadzieniem oraz włoskie sałatki.

Specjalnie dla wegetarian i wegan pojawił się Food Truck W Gruncie Rzeczy, a Piekielnie Dobre Jedzonko  podaje zapiekanki, tosty na wiejskim chlebie i oscypki na zimno i gorąco z żurawiną i boczkiem – prosto od górala z Brennej. Cudownie polskie jedzenie przygotowują też mobilne Zapiekanki Imbramowskie z Krakowa.

ROTI FoodTruck  przyjechał z daniami kuchni azjatyckiej – tajskimi zupami Tom Yum i Tom Kha, indyjskim curry z ciecierzycy z gorącymi pendżabskimi chlebkami i Roti Gluay – słodkim bananowym deserem.

Fabryka Naleśników to truck, który smaży naleśniki w różnych odsłonach na słodko i na słono, z owocami lub warzywami, a nazwa trucka: Owoczek – Świeże Owoce w Czekoladzie mówi sama za siebie. Oba trucki zameldowały się pod ratuszem!

Wymieniliśmy tylko niektórych z weekendowych gości, którzy tylko czekają, aby zaspokoić apetyty sądeczan.

Głodni?

Zatem na Rynek!

Na Facebooku powstała specjalna strona poświęcona sądeckiemu zlotowi. Znajdziesz ją TUTAJ.

FOT. dts24.pl;  organizator – FT Event

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.