Nowy Sącz: Pałac Młodzieży w remoncie

Nowy Sącz: Pałac Młodzieży w remoncie

Powstanie nowe wejście oraz winda, budynek będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Praca w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu wre. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec czerwca. Później przyjdzie czas na urządzanie sal edukacyjnych oraz pomieszczeń administracyjnych, tak aby już 1 września zajęcia pozaszkolne mogły ruszyć pełną parą.

Budynek zyska drzwi wejściowe od frontu, czyli od strony rynku. Powstanie też winda oraz platforma schodowa dla niepełnosprawnych. Jak informuje zastępca dyrektora Pałacu Młodzieży Antoni Reszkiewicz, obecnie w środku prowadzone są prace wykończeniowe. Instalowana jest klimatyzacja, ogrzewanie i podłączenia wodno-kanalizacyjne. Gotowe są już posadzki, w sali baletowej zamontowano lustra, a w komputerowej wykonana została instalacja.

Po zakończonym remoncie udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych będzie nie tylko winda, czy platforma schodowa, ale i poszerzone drzwi, czy odpowiednio przystosowane toalety.

Jak przyznaje Antoni Reszkiewicz, odnowiony budynek zapewni europejskie standardy pracy, a sale warsztatowe dostosowane zostaną do wymogów konkretnych kół. – Na przykład pracownia ceramiki, która jest jednym z wiodących elementów rozpoznawalności Pałacu Młodzieży, wreszcie będzie miała swój profesjonalny piec do wypalania w pracowni. Teraz mieliśmy taki, ale znajdował się on w piwnicy, więc trzeba było znosić prace, potem je wynosić z powrotem do pracowni, a to utrudniało prowadzenie zajęć i nauczycielom i dzieciom.

Koszt prowadzonej modernizacji to niemal 700 tysięcy złotych, a prace wykonuje firma URBUD z Łęki.

Urząd Miasta Nowego Sącza informuje, że w przyszłości planowany jest również generalny remont sal: widowiskowej i regionalnej, a także adaptacja piwnic.

źródło: UM Nowego Sącza

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama