Nowy Sącz: osobówka zderzyła się z autobusem. Ucierpiała też latarnia

Na szczęście autobus nie przewoził pasażerów, gdyż zjeżdżał już na bazę. Samochodem marki Mercedes ML podróżowały natomiast cztery osoby: dwie dorosłe i dwoje dzieci. Nikomu z uczestników kolizji, do której doszło wczoraj około 21:25 w Nowym Sączu, nic się nie stało.

Renault2

Pojazdy zderzyły się na na ulicy Długosza, w części jednokierunkowej o dwóch pasach ruchu.

Gdy służby przybyły na miejsce, autobus stał na drodze, a auto osobowe znajdowało się na chodniku. Jak informują strażacy, samochód ściął lampę uliczną i zatrzymał się tyłem nad jej stopą.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu ściętych przewodów elektrycznych i stopy latarni pod kątem obecności napięcia elektrycznego. W wyniku pomiarów stwierdzono obecność napięcia. Wydzielono strefę bezpieczną wokół uszkodzonych przewodów oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia firmę zajmującej się obsługą latarni na terenie miasta - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Gdy prąd został odłączony, ponownie sprawdzono uszkodzoną latarnię, a potem przy użyciu podnośnika przesunięto osobówkę. Strażacy odłączyli akumulator w samochodzie i uprzątnęli pozostałości po kolizji.

Zabezpieczeniem zniszczonej lampy zajęli się pracownicy firmy elektrycznej.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.