Nowy Sącz: obok Miasteczka Galicyjskiego płonęła Alfa Romeo

Wczoraj na jednym z parkingów przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu zapalił się samochód. Kiedy na miejsce przybyły służby ratunkowe, właściciela pojazdu nie było w pobliżu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 15. na parkingu obok Miasteczka Galicyjskiego. Zadysponowani do działań strażacy z JRG nr 1 stwierdzili, że z zaparkowanego samochodu Alfa Romeo 159 wydobywa się zapach spalenizny.

– Kamera termowizyjna wskazywała 40°C i temperatura wzrastała w obszarze przedniej maski pojazdu. Na miejscu nie było właściciela lub użytkownika auta. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody gaśniczej na karoserię podwozia i nadwozia pojazdu – informują strażacy.

Funkcjonariusze policji podjęli próbę odnalezienia właściciela samochodu na terenie Miasteczka Galicyjskiego i Skansenu. Mężczyzna pojawił się po około 10 minutach i otworzył auto.

Strażacy odłączyli wtedy akumulator w pojeździe i przelali wodą komorę silnika. Konieczne było też uniesienie samochodu przy użyciu poduszek wysokociśnieniowych. Kiedy pojazd został ustabilizowany, ugaszono zarzewie ognia, które znajdowało się w elementach wygłuszenia rury wydechowej oraz w środkowej części podwozia.

Na koniec ponownie skontrolowano auto przy pomocy kamery termowizyjnej. Urządzenie nie wykazało już podwyższonej temperatury.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.