Nowy Sącz. Nielegalnie produkował alkohol i soki. Odwiedzili go policjanci i pracownicy sanepidu

Nowy Sącz. Nielegalnie produkował alkohol i soki. Odwiedzili go policjanci i pracownicy sanepidu

Bez specjalnych zezwoleń i działalności gospodarczej wytwarzał alkohol i produkował soki, które później sprzedawał przez Internet. Kilka dni temu policjanci i pracownicy sanepidu złożyli 52-latkowi z Nowego Sącza niezapowiedzianą wizytę.

– Funkcjonariusze zajmujący się w sądeckiej komendzie zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji w Nowym Sączu może znajdować się linia produkcyjna nielegalnego alkoholu i soków owocowych – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

20 maja policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu niespodziewanie odwiedzili 52-latka, którego to miało dotyczyć. Potwierdzili, że mężczyzna wytwarzał alkohol, a także soki owocowe z jabłek, malin, czarnej porzeczki i inne, które sprzedawał następnie poprzez internetowy serwis ogłoszeniowy.

W piwnicy i przydomowym garażu 52-latka znajdowało się pracujące urządzenie do destylacji, prasa, rozdrabniacz do owoców i kocioł parowy do produkcji soków. Funkcjonariusze zabezpieczyli także gąsior z alkoholem, trzynaście 120-litrowych beczek z zacierem, przygotowane do sprzedaży soki oraz w celach dowodowych – twardy dysk z komputera mężczyzny.

Za wyrabianie alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru sądeczaninowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

– Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, także pod kątem przestępstwa z art. 97 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (stwierdzono m.in. nieprawidłowe oznakowanie sprzedawanych soków) – dodaje Aneta Izworska.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.